30 yıldır her şey çocuklar için: KSİ yeni yöneticilerini seçti

Otuz yılı aşkın süredir Almanya’nın Stuttgart kentinde faaliyet göstere Çocuk ve Gençler için Kültür ve Sosyal İnisiyatifi Derneği (KSİ e.V.) yeni dönem için yöneticilerini seçti.

 

Önceki dönemlerde başkan olarak başarılı çalışmalar yürütmüş olan Engin Candan yeni dönem için bir kez daha başkan seçilirken, derneğin yönetim kurulunda etkin faaliyetler yürüten öğretmen Zeynep Taş da ikinci başkan olarak göreve başladı.


KENDİNİ TANIYAN BİREYLER YETİŞTİRMEK

KSİ’den konuya ilişkin yapılan açıklamada özetle şöyle denildi:

Yıl 1991. Geri dönüş yapmak üzere birkaç yıllığına gelinen gurbette geçen yıllar; dönüşün olmayacağının, Almanya’nın gelecek nesillere ikinci bir vatan olacağı gerçeğinin görülmeye başladığı zamanlar. Gelecek neslin yaşadıkları toplumda kendini tanıyan, ayakları yere basan, özgüvenli, geleceğe emin adımlarla yürüyebilen, sosyal bireyler olarak yetişmeleri gerektiği bilinciyle 30 yıl önce yola çıkan değerli büyüklerimiz; Mehmet Vekiloğlu’nun önderliği ve dönemin Stuttgart Başkonsolosluğunun da teşviki ve desteğiyle hiçbir ırk, din ve siyasi görüş ayrımı yapmaksızın “Çocuk ve Gençler için Kültür ve Sosyal İnisiyatifi Derneği”ni uzun bir hazırlık süreci sonunda kurmuşlardır.

Kurulduğu günden bugüne kadar pek çok çocuk ve gencimize kültürel ve sosyal anlamda kendini geliştirme olanağı sağlayan Dernek; her geçen yıl kendini geliştirerek halk oyunları, gitar, resim, koro gibi kültürel, sosyal ve sanatsal birçok alanda aktif olarak yer almış olup varlığını başarı ile sürdürmektedir. 6 yaş itibariyle çocuk ve gençlerimize sosyal, kültürel ve sanatsal alanda kendilerini geliştirme imkânı sağlıyor. 1991’ den günümüze kadar çizgisinden hiç taviz vermeyen KSI e.V. Derneği, farklı derneklerle ortak çalışmalarını sürdürürken 4. nesil genç ve çocuklarımızla farklı organizasyonlar ve festivallerde yer alarak kültürümüzü yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor.

 

Kültürümüzü daha nice yıllar gelecek nesillere aktararak yaşamak ve yaşatabilmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Manfred Rommel ödüllü bu derneğimize 6 yaşını doldurmuş Stuttgart ve çevresinde yaşayan her çocuk ve genç katılabilir. Derslerini  her cumartesi saat 12.00-15.30 saatleri arasında Schönbühl Straße 75 de yapan KSI e.V. Derneğini ksi_stuttgart instagram ve KSI e.V. Stuttgart sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. İnstagram: ksi_stuttgart, Facebook: KSI e.V. Stuttgart.”

 

 

Öte yandan Başkan Candan, “Aldığımız görevin sorumluluğu ve bilinciyle, büyük bir heyecanla çalışmaya başlayan yönetim kurulumuz, yeni proje ve etkinlikleriyle çocuklarımızın geleceğine katkı sağlayabilecek, sosyal ve kültürel alanda gelişmeleri için imkân sunabileceği çalışmalar yapabilecek olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

KSI e.V. Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Başkan: Engin Candan, İkinci Başkan: Zeynep Taş, Sekreter: İsabel Şahin, Sayman: Yüksek Kurtuluş, Timur Jentzsch, Aysel Tuna, Gül Karasoy, Erol Özdemir, Billur Yiğit.

YENİ POSTA – STUTTGART