AABF hizmet çalışmalarını sürdürüyor: “Manevi Destek” seminerleri başladı

AABF hizmet çalışmalarını sürdürüyor: “Manevi Destek” seminerleri başladı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.06.2021
38
A+
A-

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF)  Seelsorge Projesi (Manevi Destek) programı çerçevesinde eğitim seminerlerine başladığını açıkladı.

“Halka hizmet, Hakka hizmettir” sloganı ile bir basın açıklaması yayınlayan AABF, Almanya genelinde Seelsorge (Manevi Destek) hizmet çalışmalarının sürdürülebilmesi için gönüllülerin  yetiştirilmesi, bilgi, beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesi amacıyla eğitim seminerlerine start verildiğini bildirdi.

İki grup halinde sürdürülecek eğitim seminerlerinin ikinci grup çalışmalarının bu hafta sonu itibariyle başladığı açıklandı. Açıklamada özetle şöyle denildi:

“Egitim seminerlerine katılan canlarımızın alacakları sertifikayla Almanya’nın her bölgesinde resmi olarak özelikle cenaze, hastane, hapishane gibi resmi kurumlarda Seelsorge (Manevi Destek) hizmetlerini verebilecekler.  Manevi Destek kapsamında toplumumuza hizmet vermek amacıyla eğitim seminerlerine gönüllü katılan canlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Her alanda toplumumuza verilecek hizmetlerimizin kapsamı ve niteliği daha da genişleyerek devam edecektir.”

YENİ POSTA – KÖLN

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.