Adalet Bakanı Gül: Türkiye’nin temel meselesi bir muhalefet meselesidir

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Türkiye’nin temel meselesi bir muhalefet meselesidir. Nasıl bir Türkiye tasavvur ediyorsun kardeşim? Nasıl bir Adana geleceği tasavvur ediyorsun, nasıl bir Türkiye tasavvur ediyorsun? ‘Projen, vizyonun ne?’ dediğinde bunların tek projesi, vizyonu ‘Tayyip Erdoğan gitsin’” ifadelerini kullandı.

 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlenen AKP Adana İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda, kente hizmet sunan, taş üstüne taş koyan herkese teşekkür etti.

Bu ülkeye daha fazla hizmet etmeyi düşünen bir siyasi hareket olduklarını aktaran Gül, eser siyasetini bütün vatandaşlara sunmaya yönelik çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi.

Gül, AKP’nin bir dava ve misyon sahibi olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“AK Parti, ‘Önce memleketim, ülkem, benim vatandaşım, vatandaşımın derdini ben dertleneceğim, sahipleneceğim’ diye siyaset yapan bir partidir, harekettir, siyasettir. Milletin derdiyle dertlenmiş, millet sevinince sevinmiş, üzülünce üzülmüş bir hareketin lideri Recep Tayyip Erdoğan var başımızda ve biz de aynı yolun yolcusu olarak bu anlayışla yola devam ediyoruz. Görevimiz ne olursa olsun bu partinin bir neferi olmak bizim için en büyük şereftir.”

AKP’nin hangi görüşten, düşünceden, mezhepten, meşrepten, kökenden olursa olsun bu ülkenin bütün vatandaşlarına gönlünü, kalbini açmış bir siyasi hareket olduğunu dile getiren Gül, şöyle devam etti:

“ERDOĞAN MİLLETİMİZE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEK”

“Milletimiz bu partiyi kurmuştur. Bu tabelayı indirmek isteyenler oldu. Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunu kesmek isteyenler oldu ama unuttukları bir şey vardı. O hesapla, kasetle değil, milletle geldi, milletle yol yürüdü. Milletle yol yürüyen, milletiyle beraber siyaset yapan hiçbir harekete, lidere kimse çelme takamaz. Milletimiz Cumhurbaşkanı’mıza, Cumhurbaşkanı’mız da milletimize güvendi ve yoluna öyle devam ediyor. Bu partiyi kapatmak için kapatma davalarıyla, 17-25’lerle, Gezilerle, Kobani olaylarıyla geldiler, yetmedi F-16’larla geldiler. Ne yaparsanız yapın, yedi düvel bir araya gelseniz önümüzü kesemeyeceksiniz, engelleyemeyeceksiniz. Recep Tayyip Erdoğan’ın ve bu AK davanın, milletin önünü kesemeyeceksiniz. AK Parti sarsılmaz, Recep Tayyip Erdoğan yıkılmaz, bu millet yıkılmaz. Türkiye’yi kimse yıkamaz, Türkiye’nin önüne geçemez.”

Ülkeyi geliştirmek ve büyütmek için 19 yılda çok önemli adımlar attıklarını, sorunların çözümü konusunda kararlılıklarını sürdüreceklerini vurgulayan Gül, şöyle konuştu:

“Bunu yaparken karşımızda vizyonsuz, çapsız bir muhalefet var. Türkiye’nin temel meselesi bir muhalefet meselesidir. Nasıl bir Türkiye tasavvur ediyorsun kardeşim? Nasıl bir Adana geleceği tasavvur ediyorsun, nasıl bir Türkiye tasavvur ediyorsun? ‘Projen, vizyonun ne?’ dediğinde bunların tek projesi, vizyonu ‘Tayyip Erdoğan gitsin’. Bunların tek rüyası, tek hayalleri ‘Tayyip Erdoğan gitsin’. Kusura bakmayın onu rüyanızda görürsünüz. Tayyip Erdoğan yine burada olmaya devam edecek, milletimize hizmet etmeye devam edecek.”

Haberin devamı için tıklayın:

https://www.a3haber.com/2021/12/24/adalet-bakani-gul-turkiyenin-temel-meselesi-bir-muhalefet-meselesidir/

 

YENİ POSTA – ANKARA

FOTO: AA