Almanya Başbakanı Scholz’dan G7’de birlik mesajı

Almanya Başbakanı Scholz’dan G7’de birlik mesajı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.06.2022
1
A+
A-

Almanya Başbakanı Olaf Scholz Rusya’nın Kiev’e saldırısının Ukrayna’yı desteklemede uluslararası birliğin önemini gösterdiğini söyledi. ABD Başkanı Biden, Scholz’u Ukrayna savaşında gösterdiği liderlikten dolayı övdü. 

Almanya Başbakanı Olaf Scholz Rusya’nın Kiev’e pazar sabahı düzenlediği “acımasız” füze saldırısını kınayarak, bunun G7 liderlerinin “bir arada durma ve ülkelerini savunan Ukraynalıları destekleme” ihtiyacını pekiştirdiğini söyledi.

Almanya Başbakanı Scholz, ABD Başkanı Joe Biden ile G7 zirvesi için geldikleri Garmisch-Partenkirchen’deki Elmau Şatosu’nda ikili görüşme yaptı.

Görüşme öncesinde yaptığı konuşmada Biden, Ukrayna krizinde Avrupa’da gösterdiği liderlikten dolayı Scholz’a teşekkür etti. ABD Başkanı, Avrupa’nın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’yı işgaline verilecek yanıtı yönlendirmede Scholz’un gösterdiği liderliğin son derece önemli olduğunu söyledi.

Biden “Putin başından beri bir şekilde NATO’nun ve G7’nin parçalanacağına bel bağlıyordu ama parçalanmadık ve bu olmayacak da” diye konuştu.

YENİ POSTA – MÜNİH

FOTO: AA

KAYNAK: https://www.dw.com/tr/almanya-ba%C5%9Fbakan%C4%B1-scholzdan-g7de-birlik-mesaj%C4%B1/a-62266244

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.