Almanya dört “tehlikeli” İslamcı’yı Türkiye’ye sınırdışı etti

Almanya dört “tehlikeli” İslamcı’yı Türkiye’ye sınırdışı etti
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.12.2021
Düzenleme: 28.12.2021 11:14
29
A+
A-

Almanyanın, bu yıl “tehlikeli” olarak sınıflandırılan 18 radikal İslamcı’yı sınırdışı ettiği, bunlardan dördünün Türkiye’ye gönderildiği açıklandı. 

 

Alman hükümeti, sağ popülist Almanya için Alternatif (AfD) partisi Milletvekili Martin Hess’in Almanya’da bulunan radikal İslamcılarla ilgili soru önergesini yanıtladı. Bu yıl Ocak ayından Aralık ortasına kadar tehlikeli olarak sınıflandırılan 18 radikal İslamcı’nın farklı ülkelere sınırdışı edildiği bilgisini veren Alman hükümeti, ayrıca terör destekçisi beş kişinin de Almanya’dan gönderildiğini kaydetti. 

Alman hükümeti, “tehlikeli” kategorisine giren kişilerden beşinin Rusya’ya, dördünün Türkiye’ye ve ikisinin de Bosna Hersek’e gönderildiğini bildirdi. Diğer yedi kişinin de Cezayir, Kuveyt, Pakistan, Somali, Tacikistan, Irak ve İran’a sınırdışı edildikleri belirtildi.

Alman güvenlik birimlerinin “tehlikeli” sınıflandırması, siyasi amaçlı terör saldırıları da dahil olmak üzere ağır şiddet suçları işleyenleri ya da işleme niyetinde olanları kapsıyor.

YENİ POSTA – BERLİN

FOTO: AA

Kaynak: www.dw.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.