Almanya’da “İmparator” izdihamı: Oberhausen “İbo, İbo!” tezahüratıyla inledi

Geçirdiği zorlu sürecin ardından televizyon ekranlarında seyircisi ile buluşan arabesk müziğin kralı İbrahim Tatlıses, 12 yıllık aradan sonra Avrupa konserlerinde on binlerce hayranının büyük sevgisiyle karşılaştı.

Biletleri 80 ila 550 avro arasında değişen konserlerinde hayranları ile özlem gideren İbrahim Tatlıses  Zürih, Stuttgart, Rotterdam ve  Oberhausen’da sevenleriyle buluştu.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Son durak Oberhausen şehrinde Rudolf Weber Arena’da sahneye çıkan İbrahim Tatlıses, “Efsane Geri Dönüyor” sloganına uygun bir şekilde hayranlarıyla kucaklaştı.

no images were found

Tatlıses, diğer şehirlerdeki konserlerinde de olduğu gibi izdiham yaşanan Oberhausen konserinde eski ve yeni albümlerinden şarkılarını seslendirdi. Konser salonunu dolduran binlerce hayranı, “İbo, İbo” tezahüratıyla sanatçıya sürekli sevgi gösterisinde bulundu.

1985 yılındaki güçlü çıkışından bu yana Türk arabesk sahnesinin en tanınmış yıldızı olan “İmparator” unvanlı İbrahim Tatlıses’in Türkiye’den Poll Production imzasını taşıyan Avrupa konserlerini Almanya ve Hollanda’da Şahmeran Entertainment organize ediyor.

72 yaşındaki sanatçının yıllar süren sessizliğine rağmen hâlâ çok popüler olduğu ve sevildiği, İstanbul ve Rusya’daki konserlerinde biletlerinin çok kısa sürede tükendiği gerçeğiyle kanıtlanmıştı. Tatlıses konserler dizisi, bu ilginin Avrupa’da da sürdüğünü gösterdi.

YILMAZ ADIYAMAN– OBERHAUSEN