Almanya’da İslam düşmanlığıyla mücadele çağrısı

Almanya’da İslam düşmanlığıyla mücadele çağrısı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 01.07.2022
1
A+
A-

Almanya’da Müslümanlara yönelikle ırkçılıkla mücadele kapsamında toplumu bilinçlendirmek için çeşitli eylem ve etkinlikler düzenleniyor.

Almanya Göç, Sığınmacılar ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Reem Alabali-Radovan, ülkedeki yaklaşık 6 milyon Müslüman açısından ırkçılığın “günlük hayatın bir parçası” olduğunu söyledi. Müslümanlara yönelik ırkçılığın Almanya’da uzun süredir zararsız kabul edildiğini belirten Alabali-Radovan, “Irkçılık bölüyor ve demokrasimizin temelini sarsıyor” uyarısını dile getirdi.

Almanya’da Müslümanlara yönelik ırkçılıkla ilgili 24 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Sanatçılar, göçmen örgütleri, camiler ve ırkçılıkla mücadele örgütleri düzenledikleri etkinliklerle toplumu Müslümanlara yönelik dışlayıcı ve ayrımcı düşünce ve davranışlar konusunda bilinçlendiriyor.

Etkinlik organizasyonlarına katılan gruplardan CLAIM, Müslümanlara yönelik ırkçılık bildirimleri için I Report (Bildiriyorum) adlı yeni bir portal hazırladı. Sözlü ya da fiziksel saldırı ya da tacizler burada bildirilebiliyor ve profesyonel olarak danışmanlık alınabiliyor.

YENİ POSTA – BERLİN

FOTO: AA

KAYNAK: https://www.dw.com/tr/almanyada-i%CC%87slam-d%C3%BC%C5%9Fmanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1yla-m%C3%BCcadele-%C3%A7a%C4%9Fr%C4%B1s%C4%B1/a-62320403

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.