Almanya’da Türk toplumu seçime gitti: Gökay Sofuoğlu yeniden başkan

Almanya’da Türk toplumu seçime gitti: Gökay Sofuoğlu yeniden başkan
REKLAM ALANI
Yayınlama: 19.05.2022
7
A+
A-

Baden-Württemberg Türk Toplumu’nun (tgbw) genel kurulunda yapılan seçimde Gökay Sofuoğlu birkez daha başkan seçildi.

Baden-Württemberg Türk Toplumu Derneği’nin (tgbw) Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Derneğe üye olan Türk Sivil Toplum kuruluşlarından delegelerin katıldığı genel kurul toplantısında yapılan seçimde Gökay Sofuoğlu tekrar başkan seçildi. Yönetim kurulu üyeliklerine ise Oya Poyraz, Halil Karaçoban, Ahmet Necati Işık, Tarkan Şöhret,  Helin Brenner, İbrahim Selek, Hakan Arslan, Zeynep Stegemann, Aysel Özdemir, Rabiye Sönmez ve Taha Ağaçdoğrayan getirildi. Seçkin Sakarya, Kubilay Say ve Mustafa Demirbaş denetleme kurulu üyeliklerine seçildiler.

AYRIMCILIKLA MÜCADELE

Baden-Württemberg Türk Toplumu’nun çalışmalarıyla ilgili bilgi veren başkan Gökay Sofuoğlu son iki yıl içinde derneğin önemli etkinlikler gerçekleştirdiğini söyledi. Engelli bireylerin topluma katılımları, kadınların sosyal ve ekonomik olarak güçlendirilmeleri, mücadele, eşcinseller, gençler, sığınmacılar, ayrımcılık ve ırkçılıkla mücadele gibi konularda projeler yürütüldüğünü açıkladı.

Sofuoğlu “Biz, tgbw olarak , göçmen toplumunun yeniden yapılandırılması gibi konularda iç politika ve diğer devlet kurumları için önemli bir ses olduk. Elbette daha yapacak çok işimiz var. Bize duyulan güvenden ve yeniden seçilmiş olmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

1999 yılında Almanya’da yaşayan Türk kökenlilerin haklarını korumak için kurulan tgbw tüm göçmenlere yönelik çalışmalar yapıyor. Derneğin sosyal projelerinde 45 kişi çalışıyor.

YENİ POSTA – STUTTGART

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.