Almanya’dan Türkiye’ye davet edildi: Senay milli takımda

Greuther Fürth futbol takımının kaptanı Senay Alibek, Türkiye A Milli kadın futbol takımının hazırlık kampına katılacak.

Federal Almanya liglerinin önde gelen kulüplerinden Greuther Fürth’te U-17 (17 yaş altı) takım kaptanı olarak Bavyera ligi ve Bundesliga maçlarında 3 yıldır top koşturan Senay Alibek’e, Türkiye’den davet var. Nürnberg kentindeki Neues Gymnasium lisesi öğrencisi 16 yaşındaki Senay Alibek, Türkiye A Milli kadın futbol takımının hazırlık kampına çağrıldı.

TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen hazırlık kampına davet edilen genç futbolcu, “6 yaşından beri futbol oynuyorum. Futbolu çok seviyorum. Pandemi döneminde de antrenmanlarımı aksatmadım. Ciddi ve istikrarlı çalışmalarım sonucunda Türkiye Kadın Milli kampına çağrıldığım için çok mutluyum” dedi.

Öte yandan Almanya’da radyoloji dalında kayıtlara geçen ilk Türkiye kökenli uzmanlardan Doç. Dr. Sedat Alibek ile TV prodüktörü eşi Gül Alibek’in tek kızı Senay Alibek, Kadın Milli Takımlar teknik ekibinin yapmış olduğu çalışmaları sonucunda yurtdışındaki “potansiyelli futbolcular” arasına dahil edilmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

Teknik direktör Necla Güngör Kırağası ise 17 Nisan tarihinde başlayacak Turkcell Kadın Futbol Ligi’nde yer alacak kulüplerin düzenini etkilememek amacıyla bu kampta yerel lig oyuncularının yer almadığını açıkladı.

BABA PRESSE AGENTUR – NÜRNBERG