Anadolu Üniversitesi: Nürnberg’te güz dönemi sınavları yapıldı

Anadolu Üniversitesi: Nürnberg’te güz dönemi sınavları yapıldı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 04.02.2022
20
A+
A-

Almanya’nın Nürnberg kentinde Batı Avrupa Açık Yükseköğretim Programları güz dönemi dönem sonu sınavları gerçekleştirildi.

 

Martin-Behaim-Gymnasium’unda yapılan sınav, Nürnberg Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Dr. Mune Savaş, Anadolu Üniversitesi Sınav Yetkilisi Prof. Dr. Zehra Gülmüş ve öğretmenlerin gözetiminde gerçekleşti. Prof. Dr. Zehra Gülmüş ve diğer görevliler, yükseköğrenime devam etmek isteyenlerin devletin sunduğu bu imkândan yararlanmasının mümkün olduğuna dikkat çektiler.

Anadolu Üniversitesi, yaşamlarını Avrupa’nın değişik ülkelerinde sürdüren T.C. vatandaşlarının yükseköğrenim taleplerini karşılamak üzere, 1986 yılında Almanya Federal Cumhuriyeti Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin Köln kentinde bir büro açmıştı. Halen Avrupa’nın değişik ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşları Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim, yükseköğretim programlarında öğrenim görebiliyor.

Batı Avrupa Bürosu üzerinden hizmet alan öğrenciler geniş bir coğrafyada yerleşik durumda. Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, Avusturya, İsviçre, Lüksemburg, İngiltere, İrlanda, Lihtenştayn, Slovenya, İtalya, Macaristan, İsveç, Norveç, Danimarka, Portekiz, Finlandiya, İspanya, İzlanda, Polonya ve Çek Cumhuriyeti’nde yerleşik durumda olan öğrenciler, büro hizmetlerini, Köln’deki Batı Avrupa Bürosu’na şahsen gelmek zorunda olmadan alabiliyor. Her öğretim döneminde 20’den fazla değişik ülkede yerleşik öğrenci ve öğrenci adayına hizmet sunulurken, bu öğrenciler sınav merkezlerinden birini tercih ederek sınava katılabiliyor. Öğrenciler, mezun olduklarında diplomaları adreslerine posta yoluyla gönderiliyor.

İlgilenenlerin Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Bürosu’ndan gerekli bilgiyi alması ise mümkün. T.C. Nürnberg Eğitim Ataşeliği’nin Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarında da ilgili duyurular paylaşılıyor.

ORHAN KURTER – NÜRNBERG

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.