Antalya Diplomasi Forumu ile Instuto Empresa Üniversitesi işbirliğini artırıyor

Antalya Diplomasi Forumu ile İspanya’nın seçkin üniversitelerinden Instituto Empresa (IE) arasında işbirliği mutabakatı imzalandı.
IE’nin Madrid’deki binasında yapılan imza törenine Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Burak Akçapar ve IE Dekanı Manuel Muniz katıldı.
Uluslararası sorunlar üzerine üst düzey diyalog ve tartışma platformları organize eden Antalya Diplomasi Forumu, IE ile yaptığı işbirliği ile akademik boyutta dünya çapındaki ağlarını da güçlendirdi.
Forum, Münih Güvenlik Konferansı, Avrupa Politikası Merkezi, Uluslararası Adalet Enstitüsü, Comexi, Doha Forumu ve Rajaratnam Uluslararası Çalışmalar Okulu gibi birçok kurumla da bundan önce benzer mutabakatlar imzalamıştı.
Liderleri, siyasetçileri, akademisyenleri, düşünürleri, kanaat önderlerini, diplomatları ve iş insanlarını her yıl bir araya getiren ve küresel, bölgesel meseleleri vizyoner bir bakış açısıyla ele alınmasını sağlayacak, çözüm odaklı öneriler ortaya atılmasına katkıda bulunan Antalya Diplomasi Forumu, bu yıl 11-13 Mart tarihleri arasında düzenlenecek. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde yapılan forumun geçen yılki toplantılarına, 11 devlet başkanı ve 45 bakanın da aralarında olduğu 2 binden fazla davetli katılmıştı.
YENİ POSTA – MADRİD
FOTO: AA