Avrupa’da yeni bir aydın hareketi: “İşin Özü.Net”, projektörleri “Montrö”ye çeviriyor

Avrupa kökenli yeni bir platform olan “İşin Özü.Net”nin ilk konukları tarihçi yazar Sinan Meydan ile emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz olacak. Meydan ve Yavuz, 21 Nisan’daki buluşmada Lozan, Montrö ve Hatay’ı anlatacaklar.

Avrupa’da bir grup Türkiye kökenli aydın “İşin Özü.Net” adlı platformla sosyal medya üzerinden projektörleri Türkiye’deki ve Avrupa’daki aksayan noktalara çeviriyor. İlk programda Lozan ve Montrö ele alınacak.

İşin Özü ekibi adına konuşan Ahmet Gül ve Utku Külahçı, söz konusu yeni platformla siyasetten sanata dek geniş yelpazede Avrupa ve Türkiye’deki son gelişmeleri siyasetçilerle, sanatçılarla, bilim insanları ve akademisyenlerle tartışacaklarına işaret ettiler.

21 Nisan’da Almanya saati ile 19’dan, Türkiye saati ile 20’den itibaren Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanacak ilk programa ilişkin bilgi veren Gül ve Külahçı’nın açıklamaları şöyle:

Maalesef son zamanlarda ülke gündemimizi yersiz yere işgal eden suni konular üretiliyor. Bunlara son örnekler, devamlı ısıtılıp ısıtılıp önümüze getirilen Lozan ve Montrö Antlaşmaları. Bu konuya açıklık getirmek adına 2 uzman konukla Lozan, Montrö ve Hatay’ı konuşacağız. Ünlü tarihçi yazar Sinan Meydan ve Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, ilk konuklarımız olacaklar. Ders niteliğindeki bu programı kaçırmamanızı öneriyoruz. Ancak bu platform ile  sadece politikada değil aynı zamanda kültür, sanat başta olmak üzere hayatın her alanındaki gelişmelere ışık tutmayı ve Avrupa açısından da değerlendirmeyi hedefliyoruz.”

www.isinozu.net adlı web sitesinden irtibat kurulabileceği, programa ise https://www.youtube.com/channel/UConFLsDcUDsGVqE9ZDOIA2Q adresinden ulaşılabileceği belirtildi.

YENİ POSTA – STUTTGART