Avrupa’daki İYİ Parti’li siyasetçiden vaatler: “Avrupa’daki Türklerin yanındayız“

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Avrupa’da yaşayan Türklerin yanında olduklarını, iktidara geldiklerinde onların menfaatine olan iyileştirmeleri yapacaklarını bildirdi ve örgütlenme çalışmalarına tüm Avrupa genelinde devam ettiklerini söyledi.

Baskan1a

Image 1 of 10

Sekiz gün süren ve Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya, Baden-Württemberg ve Rheinland -Pfalz eyaletlerini kapsayan ziyaretinde İYİ Parti İstanbul milletvekili, Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı Yavuz Ağıralioğlu, işadamlarıyla, vatandaşlarla, esnafla, sivil toplum temsilcileri ile bir araya geldi. İYİ Parti Almanya Dış Temsilciliği ekibinden Başkan Harun Cici, Başkan Yardımcıları Atilla Çelik, Sebati Turmuş,  Suna Emre Güleç, Remziye Levent ve Sinan Gürbüz  tarafından Frankfurt’ta karşılanan vekil daha sonra Ludwigshafen ve Mannheim’a geçti.

KORUMASIZ GEZDİ

Merkezi Ludwigshafen Rhein’da olan Türk-Alman İş Adamları Derneğinde (TDU) yapılan toplantının ardından hem Mannheim hem de Ludwigshafen’da esnaf ziyaretleri gerçekleştirildi. Koruma kullanmadığı gözlenen Yavuz Ağıralioğlu, Köln’de İYİ Partililerle buluştu. Köln yakınlarındaki Frechen’deki Golden Palast salonunda yapılan toplantıyı yaklaşık 200 kişi izledi.

Toplantının açılış konuşmasını İYİ Parti Almanya Dış Temsilciliği Başkanı Harun Cici yaptı. Cici konuşmasında “Tüm Almanya genelinde yapılanma çalışmalarımız devam ediyor. İYİ Parti’ye müthiş bir ilgi var. İYİ niyetle gelen, destek vermek isteyen, sorumluluk almak isteyen herkese kapımız açık” dedi.

“20 YILLIK ÖMRÜ OLAN PARTİLER”

Yavuz Ağıralioğlu da toplantıda özetle şunları söyledi:

“Maalesef Tayyip Bey ne zaman konuşsa, dolar hareketleniyor ve dolayısıyla Tayyip Bey’in konuşmaları ülkeye pahalıya mal oluyor. Eğer bir ülkede cenazede, dini ve milli bayramlarda ya da her fırsatta siyaset konuşuluyorsa, acı ama gerçek olan şudur ki, o ülkede işler yolunda  gitmiyor demektir. Ülkemizde parti kültürü olan üç siyasi parti vardır. Bunlar CHP, MHP ve Saadet Partisi’dir. Diğer partiler hepsi 20 veya 25 yılda bir  tarih oluyorlar. Biz sizi bu 20 yıllık ömrü olan partilerden kurtarmaya talibiz.

“KİMSEYLE HUSUMETİMİZ YOK“

Kimse ile bir husumetimiz yok. Ancak biz haklı çıktık. İşte bu yüzden ülkemizin geleceği için bir sistem kurmaya mecburuz. AKP iktidarı ve Tayyip Bey dünyanın en şanslı iktidarı. Her başarısızlığı muhalefete mal ediyorlar ve her iyi işleri de kendileri sahipleniyorlar. Benim için dünyanın en kutsal mekânı Gazi Meclis’tir. Oradaki çalışmalar, öneriler ve tartışmalarla tüm dünyaya örnek olmalıyız.  Bir millet ya da ülke sadece iktidarı ile değil muhalefetiyle büyük ve güçlü olur.”

“AVRUPA GENELİNDE ÖRGÜTLENMEYE ÖNEM VERİYORUZ”

İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Avrupa’da yaşayan Türklerin yanında olduklarını ve iktidara geldiklerinde onların menfaatine olan iyileştirmeleri yapacaklarını ifade ettikten sonra, örgütlenme çalışmalarına tüm Avrupa genelinde devam ettiklerini söyledi.

İYİ Parti Almanya Dış Temsilciliğinde Başkan Yardımcısı olan Sebati Turmuş’un girişimleri ile Dortmund’un Eving semtinde İYİ Parti Almanya Dış Temsilciliği Danışma Merkezi adı altında bir ofis açılışı yapıldı. Kurdeleyi kesen Ağıralioğlu, açılışa katılan vatandaşlarla sohbet etti.

Daha sonra merkez stüdyosu Duisburg’da olan Kanal Avrupa TV’de Zeki Şahin’in hazırlayıp sunduğu programa da katılan Ağıralioğlu, Frankfurt’tan Türkiye’ye döndü.

TEVFİK KARA – DORTMUND