Avrupa’nın ilk Türk “90’lar Açık Hava Festivali”: Stuttgart’a yıldız yağacak

Almanya’da tam beş yıldan bu yana Stuttgart’ta düzenlenen her yıl bir kat daha büyüyen  “Sucuk Festivali” bu yaz bir ilke imza atıyor. Avrupa’nın ilk Türk “90’lar Açık Hava Festivali”ni düzenleyen “Keep It  Sucuk” ekibinin girişimleriyle  Stuttgart’a temmuz ayı başında adeta yıldız yağacak.

Böblingen Uçuş Pisti’nde (Flugfeld) “Tam90Dan” adı altında 8 Temmuz 2022 Cuma günü düzenlenen festivalde Burak Kut, Yonca Evcimik, Zafer Peker, Ali Güven, Reyhan Karaca ve Sedat Türüç (Horoz) gibi 90’ların pop starları sahne alacak. Türkiye’nin yıldız disjokeyi Volga Tamöz de festivalde müzikseverlerle buluşacak.

Almanya’dan ise Türk eğlence dünyasının ve partilerin  efsanevi disjokeyi DJ Hüseyin Suygun ve “Tam90Dan” partilerinin vazgeçilmez disjokeyi DJ Burak Mendez binleri müzik şovlarıyla coşturacak. Festival saat 16.00’da başlayacak.

Öte yandan Sucuk Festivali 9 Temmuz cumartesi günü “We love Albania” ile devam edecek. 

HALUK LEVENT DE GELİYOR

Festival 10 Temmuz pazar günü ise bayram özel programı kapsamında Haluk Levent konseri ile sona erecek. Programda Stuttgart’ın ünlü Türk rock grubu Xtanbul, Sibel ve Ayda Dance Academy de sahne alacak.

Festivalin kooperasyon partnerleri arasında Sound-of-Stuttgart, Hanselmann-Events, Pitlane-Consulting, Hüseyin Suygun Entertainment, WeLoveAlbania, Sanatolia Entertainment da yer alıyor.

Stuttgart yakınlarındaki Böblingen’de 2017’den bu yana düzenlenen Sucuk Festivali’ne  sadece Böblingen ve Stuttgart’tan değil, Konstanz Gölü, Augsburg, Karlsruhe, Mannheim civarından da sayısız Türk, Alman ve diğer uluslardan ziyaretçi geliyor. Müzik, kültür ve mutfağın buluştuğu festivalde yıllardır sayısız genç yetenek ve grup binlerce müziksevere konser verdi.

YENİ POSTA – STUTTGART