Başkomiser Daniel Pflügl soruyor: İç politika nasıl yapılır?

Birlik’90/ Yeşiller partisinden federal meclis milletvekili adayı Daniel Pflügl, çevrimiçi etkinlikte partisinin kurucularından Hans-Christian Ströbele’ye bir siyasetçinin nasıl  iç politika yapması gerektiğine dair püf noktalarını soracak.

Yeşiller partisinin düzenlediği  8 Nisan perşembe akşamı gerçekleşecek etkinlikte başkomiser ve Yeşiller’in milletvekili adayı Daniel Pflügl Alman siyasetinin deneyimli siyasetçisi, özellikle Berlin’deki Türk toplumunun da yakından tanıdığı Hans-Christian Ströbele’den iç politika ve istihbaratla ilgili taktikler alacak.

Saat 19’da başlayacak toplantıda aday Pflügl, Ströbele’ye günümüzde hukukun üstünlüğü ve temel haklar konusundaki görüşlerini, Anis Amri Terörle Mücadele ve İstihbarat Araştırma Komitesi’nin bir üyesi olarak tutumunu, partisinin son yıllardaki gelişimini nasıl değerlendirdiğini ve hedeflerini soracak.

Facebook’tan canlı gerçekleşecek sohbetle ilgili açıklama yapan Daniel Pflügl, “Başkomiser olarak, tabii ki özellikle iç siyasete ve anayasanın korunmasına yönelik tutumu ile ilgileniyorum. Ama onunla kişisel meseleler ve harika siyasi yaşam deneyimi hakkında da konuşmak istiyorum. Sadece politikacı Hans-Christian Ströbele’yi değil, insani tarafını da gösteren eğlenceli bir sohbet olacak” diye konuştu.

Katılımın ücretsiz olduğu toplantıya katılmak isteyenlerin www.dialog.gruene-unterallgaeu.de web sitesindeki katılım formunu doldurması gerektiği belirtilirken, formun doldurulmasının ardından telekonferans bağlantısının e-posta ile iletileceği kaydedildi.

YENİ POSTA – BAD WÖRİSHOFEN