Belçika: Brüksel Büyükelçiliğinde 23 Nisan kutlaması

Belçika: Brüksel Büyükelçiliğinde 23 Nisan kutlaması
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.04.2022
4
A+
A-

Brüksel Büyükelçiliği, Belçika’nın başkenti Brüksel’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği düzenledi.

 

Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliğince TOBB Brüksel Ofisinde gerçekleştirilen programa, Brüksel Büyükelçisi Hasan Ulusoy, Avrupa Birliği (AB) nezdinde Daimi Temsilci Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Saint Josse-Ten-Noode Belediye Başkanı Emir Kır, Brüksel Başkonsolosu Umut Deniz ve Anvers Başkonsolosu Batu Kesmen katıldı.

Diplomatik misyon temsilcileri, askeri erkan ve dernek temsilcilerinin de aralarında bulunduğu Türk ve yabancı davetliler de etkinlikte hazır bulundu. Çocukların aileleriyle katıldığı etkinlik, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ve Belçika milli marşının okunmasıyla başladı.

Büyükelçi Ulusoy, konuşmasında, Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın anlam ve önemini anlatarak bunun, dünyada çocuklara hediye edilen tek bayram olmasına dikkati çekti.

Etkinlikte Türk ve yabancı çocuklar, Türkçe, Fransızca ve Flamanca şarkılar söyleyip şiirler okudu.

Halk oyunu gösterisinin yanı sıra sergilenen “Bilinçli Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” adlı tiyatro gösterisi, masala getirilen çağdaş yorumla birlikte çalışmanın, bilgi ve kültür sahibi olmanın önemi, çevreyi koruma ve sıfır atık bilinci gibi mesajlar vererek davetlilerin beğenisini topladı.

YENİ POSTA – BRÜKSEL

FOTO: AA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.