Boksör Ünsal Arık ringlerden sordu: “128 milyar dolar nerede?”

Avrupa Boks Şampiyonu Ünsal Arık Augsburg kentinde Aleksandar Kuvac ile yaptığı maça “128 milyar dolar nerede?” yazılı tişört ile çıktı. Seyircisiz gerçekleştirilen maç internet üzerinden canlı yayımlandı.

Bir boks maçına “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtle çıkan ve bir anda AKP çevreleri tarafından şimşekleri üzerine çeken, daha sonra ise  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı şarkı yaparak tehdit ettiği gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulan Ünsal Arık, bu kez de ringlere “128 milyar dolar nerede?” yazılı tişörtüyle çıktı.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

“ASIL HIRSIZA DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİM”

2014 yılında Tekirdağ’daki bir boks maçına “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı bir tişörtle çıkan, maçın ardından AKP’den bazı isimlerin televizyona çıkıp Erdoğan’dan özür dilemesi karşılığında kendisine 150 bin dolar teklif ettiğini ve ölüm tehditleri aldığını iddia eden Ünsal Arık, “Neden ‘128 Milyar Dolar Nerede?’ yazılı tişörtü ile maça çıktığı” yönündeki sorulara, ”Herkese terörist, vatan haini diyenlere asıl terörist, hırsız, vatan haini kimmiş ona dikkat çekmek istedim“ yanıtını veriyor.

Berlin’de yayımlanan etkili Tagespiegel gazetesinde maç öncesi yayınlanan bir söyleşide de Arık’ın ”Erdoğan devlet kasasından para çaldı ve kimse paranın nereye gittiğini sormuyor. Diktatörün 128 milyar doları geri vermesi gerekiyor” sözlerine yer verildi.

ALMAN BASINI İLGİ GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a yönelik sözleri ve siyasi söylemleri nedeni ile Arık sayısız tehdit ve hakaretle karşı karşıya kalıyor. Berlin’de ikamet ettiği adreste defalarca tehditlere ve düşmanca tavırlara maruz kaldığını kaydeden Ünsal Arık,  ”Arabam neredeyse her gün çiziliyor veya hasar görüyor. Kız arkadaşımla parkta dahi yürüyemiyorum. Bu işin şakası yok. Polis tarafından daha fazla korunmak istiyorum. Ama görünüşe göre sadece bir şey olduğunda müdahale ediyorlar. Yavaş yavaş sinirleniyorum artık” dedi.

KEMER KOLEKSİYONUNU PAYLAŞTI

Twitter hesabından ”128 milyar dolar nerede?“ yazılı tişörtüyle çekilmiş fotoğrafları da yayınlayan boks şampiyonu “Tişört giyip ‘Erdoğan üzerinden reklam yapmaktan başka işi yok’ diyenlere şu resmi konuşturalım” yazdığı mesajda ise bugüne dek aldığı şampiyonlukları belgeleyen kemer koleksiyonunun fotoğrafını paylaştı.

Öte yandan Ünsal Arık, Gürcü rakibi Nikolozi Gviniashvili koronaya yakalandığı için Aleksandar Kuvac ile çıktığı maçta umduğundan çok zorlansa da puan farkı ile karşılaşmayı kazandı.

“BENİ SUSTURMAK İSTİYORLAR”

Diğer taraftan Ünsal Arık daha önce yaptığı açıklamalarda Türkiye’de hakkındaki suçlamalara işaret ederek “Muhalif açıklamalar yaptığım için beni susturmak istiyorlar. Bunun başka bir açıklaması yok” diye konuşmuştu.  Anayasa referandumundan kısa bir süre önce Erdoğan’a “bel altı şiir” yazdığı için davalık olan Alman komedyen Jan Böhmermann’a “#Erdocan’t” yazılı tişörtle konuk olan Arık, “Beni, Erdoğan’ı eleştirdiğim için tehdit ediyorlar. Aileme tehditler geliyor. Şu anda Türkiye’ye giremiyorum” demiş ve sandıkta “Hayır” denilmesi için çağrı yapmıştı.

YENİ POSTA – HEİLBRONN

FOTO: Twitter