Bundesliga’da birinciyle ikinci arasında 25 milyonluk teknik direktör değişimi: Julian Nagelsmann

thumbs_b_c_eb64e6e7dfcc3a86b3cb670fadce30ce
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Leipzig’in teknik direktörü Julian Nagelsmann’ın gelecek sezonun başından itibaren Bayern Münih takımının başına geçeceği duyuruldu.

Bayern Münih, teknik direktörlüğü üstlenecek olan Julian Nagelsmann’ın 1 Temmuz’da göreve başlayacağını bildirdi. Açıklamada, 33 yaşındaki teknik direktörün 2025-2026 sezonu sonuna kadar sürecek 5 yıllık bir sözleşme imzaladığı ifade edildi.

Bayern Münih Başkanı Herbert Hainer, Nagelsmann’ın yeni teknik direktörler kuşağını temsil ettiğine işaret ederek, “Genç yaşına rağmen etkileyici bir kariyeri var. Julian Nagelsmann ile son yılların büyük başarılarını yakalayacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Kulübün Yönetim Kurulu Üyesi Oliver Kahn da, 5 yıllık sözleşmenin Nagelsmann’ın Bayern Münih ile ne kadar özdeşleştiğini gösterdiğini belirterek, Bayern Münih’in sportif geleceğinin Nagelsmann ile başarılı olacağına inandığını kaydetti.

Açıklamada ayrıca mevcut teknik direktör Hansi Flick’in 30 Haziran 2023’e kadar süren sözleşmesinin 30 Haziran 2021 tarihi itibariyle feshedileceği bildirildi.

Alman basınında yer alan habere göre, Bayern Münih’in Nagelsmann için Leipzig’e özel ödemeler dahil 25 milyon avroya çıkacak bir transfer bedeli havale ettiği belirtildi.

Bavyera doğumlu olan Nagelsmann 2016’da Hoffenheim takımının başına geçerek Bundesliga’da en genç teknik direktör unvanını almıştı.

2019-2020 sezonun başından itibaren Leipzig’i çalıştırmaya başlayan genç teknik direktör geçen sezon Leipzig ile UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale yükselmişti.

YENİ POSTA – BERLİN

FOTO: A.A.