Çavuşoğlu’ndan Berlin’e ”taraf tutmayın” çağrısı

Çavuşoğlu’ndan Berlin’e ”taraf tutmayın” çağrısı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 31.07.2022
7
A+
A-

Alman mevkidaşı Baerbock’la İstanbul’da bir araya gelen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Berlin’den Yunanistan’ın propagandasına alet olmamasını istedi. Çavuşoğlu, Kavala’nın da Türkiye aleyhine kullanıldığını söyledi. 

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Annelena Baerbock’la İstanbul’da görüştü. İki bakanın Ukrayna Savaşı, tahıl ihracatı gibi konularda görüş alışverişinde bulunduğu görüşmenin ardından düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu, Berlin’e yönelik olarak, Yunanistan’ın propagandasına inanarak taraf tutmanın doğru olmadığı eleştirisinde bulundu.

“Almanya’nın özellikle Doğu Akdeniz ve Ege konularında dengeli tutumunu korumasını istiyoruz” diyen Çavuşoğlu, eski başbakan Angela Merkel dönemine atıfta bulunarak, “Almanya bu süreçte, geçmişte dürüst bir arabulucu görevi üstlendi, dengeli bir tutum sergiledi. Ancak son zamanlarda maalesef bu dengenin kaybolduğunu görüyoruz” diye konuştu. Dışişleri Bakanı, sadece Avrupa Birliği (AB) üyesi olduğu için bir tarafın söylediğini mutlak doğru, diğer tarafın söylediğini ise mutlak yanlış kabul etmenin dürüstlüğe yakışmayacağını vurguladı.

YENİ POSTA – ANKARA

FOTO: AA

KAYNAK: https://www.dw.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.