CHP Genel Başkan Yardımcısı Almanya’da: “Yurtdışı için 15 milletvekilliği seçilme hakkı tanıyacağız”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Almanya’da: “Yurtdışı için 15 milletvekilliği seçilme hakkı tanıyacağız”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 22.04.2022
8
A+
A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Almanya temaslarında Bremen’deki CHP toplantısına katıldı. Tezcan burada “İktidar olursak yurtdışı seçim çevresi için 15 milletvekilliği seçilme hakkı tanıyacağız. Amacımız, çözüme yönelik politika odaklı kaliteli siyaset yapmaktır” diye konuştu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) Yurt Dışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve  Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Bremen CHP Birliği tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Tezcan toplantıda yurtdışındaki yeni örgütlenme ve Türkiye´deki gelişmeler hakkındaki görüşlerini katılımcılarla paylaştı.

Katılımcıların sorularını da cevaplayan Tezcan özetle şunları aktardı:

“Türkiye hak ettiği bir iktidar  değişiminin  eşiğindedir. Sizler bizim dışarıdaki yüzümüzsünüz. Parti örgütlerimiz sivil toplum örgütleriyle işbirliği içinde sizlerin sorunlarını bize aktaracak ve bizler çözüm üreteceğiz. Geçen on yıl içindeki çalışmalarımızla birikim kazandık. Yeni kurulacak derneklerimiz ve oluşturulacak çatı örgütümüz gücümüzü artıracak. İktidar olursak, yurtdışı seçim çevresi için 15 milletvekilliği seçilme hakkı tanıyacağız. Amacımız, çözüme yönelik politika odaklı kaliteli siyaset yapmaktır.

“SEÇECEĞİMİZ CUMHURBAŞKANI ATATÜRK’ÜN MAKAMINA LAYIK OLACAKTIR”

Çöküntü içinde olan tarım, sanayi ve ekonomiyi Türkiye’de yeniden ayağa kaldıracağız. Çağa uygun devletçilik, sosyal piyasa ekonomisi çerçevesinde tarıma destek vererek girdi yükünü azaltacağız. Eğitimde ve adalette düzenlemeler gerçekleşecek, ülkemizde güven ortamını çok yönlü kuracağız. Seçeceğimiz Cumhurbaşkanı birleştirici, tarafsız ve Atatürk’ün makamına layık olacak.”

“BENİM GÖNLÜMDEN GEÇEN ADAY KILIÇDAROĞLU”

Öte yandan Bülent Tezcan katılımcılardan gelen soruları da şöyle yanıtladı:

“Laiklik tüm inançların güvencesidir. Kürt veya Çerkes partisi diye bir yaklaşımımız yoktur. Kürt kökenli yurttaşlarımız vardır. HDP’yi parti olarak sorarsanız, HDP ile dengeli düzeyli ilişkimiz var. Benim gönlümden geçen cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu. Ama kararı millet ittifakı verecek.”

CHP Bremen Birliği Başkanı Mehmet Güven’in yönettiği toplantıya, CHP Yurtdışı Örgütlenme Koordinatör Yardımcıları Günay Çapan ve Nihat Yazıcı da katıldılar.

YENİ POSTA – BREMEN

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.