CHP’den yurtdışında örgütlenme atağı: Avusturya birlikleri, federasyona dönüştürüldü.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yurt dışındaki önemli birliklerinden Avusturya’da, CHP Avusturya Sosyal Demokrat Birlikler Federasyonu kuruldu.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Beş bölge birliğinin bir araya gelmesiyle kurulan CHP Avusturya Sosyal Demokrat Birlikler Federasyonu’nun ilk genel kurulu İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç’ın divan başkanlığında yapıldı.

YURTDIŞINDAKİ TÜRKİYE KÖKENLİLERE KARŞI SORUMLULUK

CHP’li vekil Yüksel Mansur Kılınç, genel kurulda yaptığı konuşmada “Cumhuriyet Halk Partisi’nin sorumluluğu sadece Türkiye’de yaşayanlara karşı değil. Yurtdışındaki Türkiye kökenlilere karşı da önemli sorumluluklar üstleniyoruz” dedi.

CHP’nin yurt dışındaki örgütlenmelerini daha işlevsel, daha güçlü hale getirmek üzere üç yıldır çalışmaların sürdürüldüğünü ifade eden Kılınç, “Avrupa’da ve örgütlülüğümüzü daha ileriye taşıyacağımız ülkelerde bir yeni denemenin adımlarını bu kongre ile atmış olduk. Cumhuriyet Halk Partisi Avusturya Sosyal Demokrat Birlikler Federasyonu 1. Olağan Genel Kurulu’nu başarıyla tamamladık. Yurtdışında bir ülkede ilk olarak, kendi içinde birlikleri olan federasyon yapısını, çatı örgütlenmesini gerçekleştirmiş olduk” dedi.

FEDERASYON BAŞKANLIĞINA ÇAĞDAŞ ARSLAN SEÇİLDİ

Avusturya’nın dört bir tarafından, CHP Vorarlberg Birliği, CHP Tirol Birliği, CHP Salzburg Birliği, CHP Yukarı Avusturya Birliği ve CHP Viyana Birliği’nden gelen delegelerin katılımıyla yapılan genel kurulda, CHP Avusturya Sosyal Demokrat Birlikler Federasyonu başkanlığına Çağdaş Arslan seçildi.

“Avusturya’dan Türkiye’ye tek yön iktidar” sloganıyla düzenlenen kongreyi başarı ile tamamladıklarını belirten Çağdaş Arslan, “Daha emin adımlarla, daha güçlü bir kadroyla, Avusturya’dan Türkiye’ye iktidar yolumuz açık olsun” dedi.

YENİ POSTA – VİYANA