CHP’li siyasetçi Kenan Kolat: “Almanya’da AKP’ye oy veren seçmeni de kazanacağız”

CHP Berlin-Cumhuriyet Halk Partisi Berlin Başkanı Kenan Kolat seçime doğru giderken Almanya örgütlenmelerinin etkin kampanyalarla sadece kendi seçmenine yönelik değil, son seçimlerde sandık başına gitmeyen ya da giden ancak AKP’ye oy veren seçmeni de kazanmayı amaçladığını vurguladı.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Son seçimlerde AKP’ye Almanya’da  en az oyun Berlin’den gittiğine dikkat çeken Kolat “Önümüzdeki seçimlerde ise Berlin’de yüzde 30’u hedefliyoruz” dedi.

Yeni adıyla CHP Berlin-Cumhuriyet Halk Partisi Berlin’in üçüncü kez başkanlığına seçilen ve güven tazeleyen Kenan Kolat Yeni Posta gazetesinin YouTube kanalında yayınlanan Avrupa Gündemi programında yaptığı açıklamalarda, CHP Berlin olarak Türkiye kökenlilerin Türkiye’deki ve Almanya’daki en temel sorunlarına projektörleri çevireceklerini ve bu yolda ilerlerken iktidarda bulunan Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ile sıkı bir dirsek temasında bulunacaklarını da dile getirdi.  

CHP Aydın Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi, Yurtdışı Örgütlenmeden Sorumlu  Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın da katıldığı genel kurul ile iktidar ateşini Berlin’den yaktıklarını kaydeden Kenan Kolat şöyle konuştu:

“Bundan sonra sokağa çıkacağız, sorunlarımızı, taleplerimizi ve vaatlerimizi görünür kılacağız. AKP’ye oy veren insanımızın artık CHP’ye de soğuk bakmadıklarını biliyoruz. Özellikle de Almanya’da AKP’nin vatandaşa verdiği sözleri yerine getirmediğini defalarca gördük.

OTOMATİK BİLGİ PAYLAŞIMI, ASKERLİK ,EMEKLİLİK

Sözün kısası yurtdışındaki insanımızın en acil ve asli sorunlarının üstüne gideceğiz.  Bu Türkiye için emeklilik, askerlik ve otomatik bilgi alışverişi Almanya için ise ırkçılık, İslamofobi ve çifte vatandaşlık. Ayrıca Türkiye’nin AB müzakerelerinin yeniden canlandırılması için de çalışmalar yapacağız.”

CHP’DE BİR İLK: CİNSİYET EŞİTLİĞİ KONSEYİ KURULUYOR

Diğer taraftan Kolat, CHP Berlin’de Kadın Kolları yerine ‘Cinsiyet Eşitliği Konseyi’ oluşturulacağını da kaydetti.  Bu da hem Türkiye’de hem de yurtdışında CHP’de bir ilk olacak. Erkek egemen bakış yerine  her türlü cinsiyetin eşitliği temelinde değerlendirilecek yeni bir yapılanma oluşturulacak. Bu konsey ile tüm cinsiyetlerin ve yönelimlerin eşitlikçi bir anlayışa gelmesi amaçlanıyor.

“BİLİM VE KÜLTÜR PLATFORMU” DA GELİYOR

Bununla birlikte CHP Türkiye’de de varolan Bilim ve Kültür Platformu’nun Berlin ayağı da oluşturuluyor. Özellikle Berlin’de yaşayan bilim insanlarının CHP ile iletişimlerini sağlamayı hedefleyen Platform Türkiye ile eşgüdüm içinde çalışacak.

YENİ POSTA – BERLİN