CHP’nin Avrupa atağı ve Başkan Kenan Kolat: “Bülent Tezcan’dan beklentiler yüksek“

CHP Berlin Birlik Başkanı Kenan Kolat yeni yapılanma ile ilgili tartışmaların bir kenara bırakarak seçimlere odaklanmak ve içerik üretmek gerektiğini kaydetti. CHP’li politikacı Kolat, CHP’nin Yurtdışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atanan Bülent Tezcan’dan beklentilerin yüksek olduğunun altını çizdi.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Oğuz Kaan Salıcı’nın yerine parti meclisi üyesi ve Aydın milletvekili Bülent Tezcan’ı CHP Yurtdışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atadı. Son dönemde Avrupa’daki yeni yapılanma ile ilgili eleştiriler ve tepkilerin hedefinde olan CHP’nin, Bülent Tezcan’ın bu görevi üstlenmesiyle bir toparlanma içine gireceği konuşuluyor.

“BÜLENT TEZCAN ATAMASI AVRUPA‘YA VERİLEN DEĞERİ ORTAYA SERİYOR”

CHP Berlin Birlik Başkanı Kenan Kolat Almanya’daki şehir örgütlenmeleri ile yoluna devam eden CHP’nin Yurtdışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına, daha önce Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüş olan Tezcan’ın getirilmesinin, parti merkezinin Almanya’daki CHP örgütlemesine gösterdiği değeri ortaya koyduğunu belirtti. CHP’li siyasetçi Kolat, Anayasa Komisyonu Üyesi olarak da çalışmalarına devam eden Bülent Tezcan’dan beklentilerin yüksek olduğuna dikkat çekti. “SEÇİMLERE HAZIRIZ, İTTİFAKTAN PARTİLERE DE KAPIMIZ AÇIK“

Yeni Posta gazetesinin YouTube kanalında yayınlanan Avrupa Gündemi programında Işın Ertürk’ün sorularını yanıtlayan Başkan Kolat seçim atmosferine girildiğine işaret ederek “seçimlere hazırız” mesajını verdi. Şimdiden sandık görevlilerini belirlediklerini de kaydeden Kolat Millet İttifak’ından sandıklarda görev almak isteyen partilere ise kapılarının açık olduğunu dile getirdi.

EMEKLİLİK, ASKERLİK VE OTOMATİK BİLGİ PAYLAŞIMINA ÇÖZÜM VAADİ

Bülent Tezcan’la da Almanya Birlik Başkanları olarak bir araya gelmeyi arzuladıklarını belirten Kenan Kolat, özellikle Almanya’daki Türkiye kökenlilerin emeklilik, askerlik ve otomatik bilgi paylaşımına ilişkin başlıca sorunlarını mutlak çözüme ulaştırmak için seçim çalışması başlatacaklarını bildirdi.

CHP Berlin Birlik Başkanı Kolat, Almanya’daki Türklerin sadece sorunlarla anılmasının ise gerçeği yansıtmadığını, alanlarında başarılı olan ve adı öne çıkmış Türklerin tecrübelerinin, bilgi ve birikimlerinin Türkiye’ye aktarılması için de çalışma başlatacaklarını açıkladı.

“CHP Almanya’yı tabandan kuracağız. Bu konudaki tartışmaları geride bırakacağız” diyen Kolat, ayrıca Avrupa’da da Millet İttifakı olarak ortak noktalarda birlikte hareket ettiklerini aktardı.

YENİ POSTA – BERLİN