Destek kesin: Scholz, Portekiz ve İspanya başbakanlarıyla görüştü

Destek kesin: Scholz, Portekiz ve İspanya başbakanlarıyla görüştü
REKLAM ALANI
Yayınlama: 15.10.2022
9
A+
A-

Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un Portekiz Başbakanı Antonio Costa ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile Avrupa’daki güvenlik durumunu görüştüğü bildirildi.

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit, Başbakan Scholz’un başkenti Berlin’deki Başbakanlık Binası’nda Costa ve Sanchez ile yaptığı görüşmesinin ardından yazılı açıklama yaparak, Rusya’nın Ukrayna karşı başlattığı savaştan dolayı Avrupa’daki güvenlik durumunun görüşüldüğünü bildirdi. Açıklamada, her üç başbakanın da “gerektiği sürece Ukrayna’ya destek verileceğini” vurguladıkları kaydedildi.

Scholz, Costa ve Sanchez’in bunun dışında 20-21 Ekim’de düzenlenecek Avrupa Birliği (AB) liderler zirvesinde ele alınacak bazı konuları da görüştüğü vurgulanan açıklamada, 3 başbakanın yüksek enerji fiyatlarının sebep olduğu zorluklara karşı Avrupa’da acil ortak cevaplar verilmesi gerektiği konusunda anlaştığı aktarıldı.

Açıklamada, Alman, Portekiz ve İspanyol liderlerinin Avrupa’nın arz güvenliğini sağlamak için enerji kaynaklarını çeşitlendirilmesinin ve AB ülkeleri arasında enerji hatlarının inşasının hızlandırılmasının önemini vurguladığı bilgisi paylaşıldı.

YENİ POSTA – BERLİN

FOTO: AA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.