“Dostlar Beni Hatırlasın”: Almanya’da Âşık Veysel’i anma konseri düzenleniyor

Anadolu’nun büyük halk ozanlarından Âşık Veysel Şatıroğlu, geride bıraktığı unutulmaz eserleri ve yürek burkan hayat hikâyesi ile Almanya’da anılıyor.

“Dostlar Beni Hatırlasın“ adlı anma konseri, Stuttgart kentinin önde gelen kültür ve kongre sarayı Liedehalle’deki Mozart Salonu’nda 26 Mart 2022 cumartesi akşamı düzenleniyor.

Derya Bektaş yönetimindeki müzik okulu KlangOase ve Ahmet Gül’ün Başkanlığı’nı yürüttüğü Gül Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ve Stuttgart Belediyesi’nin desteklediği anma konserinde misafir solist ise TRT İstanbul Radyosu ses sanatçısı Adile Kurt Karatepe. Pelin Bayrak’ın sunuculuğunu üstlendiği gecede gazeteci Oktan Erdikmen hikâyeler bölümünde yer alacak, şiirleri ise Ramazan Kenar seslendirecek.

Âşıklık geleneğimizin en büyük temsilcilerinden halk ozanı Âşık Veysel anısına gerçekleştirilecek ve saat 19.30’da başlayacak olan gecede bağlamada Alper Oflaz, gitarda Ender Berkay Temel, kavalda Tayfun Durak, viyolonsel Hüseyin Emre Güçlü, piyanoda Alper Arıcı, perküsyonda ise Mert Eylem Sezgin, solistler Hülya Kurnaz Gülbahar, Yasemin Kızıl, Gülseren Akkoyunlu, Hüseyin Akkaya, Yılmaz Ceylan, Müslüm Kadir’e Derya Bektaş yönetiminde eşlik edecek.

Âşık Veysel anma konseri hakkında ayrıntılı bilginin 0179 1748 136 numaralı telefondan alınabileceği belirtildi.

YENİ POSTA – STUTTGART