Emre Çukur, çifte kemer için vuracak

Emre Çukur, çifte kemer için vuracak
REKLAM ALANI
Yayınlama: 11.09.2023
37
A+
A-

Türk profesyonel boksunun genç yeteneklerinden Emre Çukur,  28 Ekim akşamı Almanya’nın Münih kentinde çifte şampiyonluk için eldiven giyecek. Genç boksörümüz WBA (Dünya boks biriği) ve IBF (Uluslararası Boks Federasyonu) dallarında Avrupa  şampiyonluk kemeri için mücadele verecek.

Eski dünya şampiyonlarımızdan Levent Çukur’un oğlu Emre Çukur, başarıdan başarıya koşuyor. Bugüne kadar profesyonel arenada 23 karşılaşma gerçekleştiren genç yıldızımız, Avrupa Şampiyonu Alman boksör Simon Zachenhuber, ile karşı karşıya gelecek.

Müsabakaya çok iyi hazırlandıklarını bildiren sporcumuzun babası ve menajeri Levent Çukur, “Uzun süreden beri unvan maçına çıkmak için hazırlıklar yapıyorduk. Şimdi bu fırsatı yakaladık ve bunu en iyi şekilde değerlendirmek için elimizden geleni yapacağız. Uzun yıllardır bayrağımızı Avrupa’nın göbeğinde dalgalandırıyor ve İstiklal Marşımızı okutmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. 28 Ekim akşamı tüm gurbetçileri bu gururu birlikte yaşamak için Münih’e bekliyoruz. Rakibimizi iyi tanıyoruz çünkü daha önce sparring partneri olarak karşı karşıya geldik. Emre, şu an için formunun zirvesinde yer alıyor. Bu maçı kazanacağımıza olan inancımız tamdır” şeklinde konuştu. 

İstersen sana kuaförümün telefonunu vereyim

Münih’te yapılan basın konferansında ilginç anlar yaşanırken, Emre Çukur, konferansa üstü açık beyaz bir Ferrari araçla geldi. Rakibiyle yüz yüze gelen sporcumuz Alman boksöre, “İstersen sana kuaförümün telefonunu vereyim en azından bir boksör olarak daha yakışıklı görünürsün” diyince toplantıda bulunanları güldürdü.

Sporcunun basın danışmanı Vedat Alyaz, morallerin çok iyi olduğunu vurgulayarak, “Emre bu maça büyük bir moral ve motivasyonla giriyor. 13 yıldan beri Alanya’da yaşayan başarılı antrenörlerden Ukraynalı Oleksandr Korkh iki aydır Emre’yi çalıştırmak için Münih’te bulunuyor. İki Avrupa şampiyonluk kemerini tek maçta alacağımıza olan inancım tamdır” dedi.

YENİ POSTA – MÜNİH

FOTO: Torsten Helmke

REKLAM ALANI