En ateşli savaş kışkırtıcısıydı: Boris ve “Game Over“

En ateşli savaş kışkırtıcısıydı: Boris ve “Game Over“
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.07.2022
11
A+
A-

Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi dört ayı geride bıraktı. Beşinci aydayız. Sahadaki çatışmalar sürüyor. Ancak ne Kiev’de ne de Moskova’da siyasal iktidarlarda herhangi bir değişiklik olmadı.

Başka bir şey oldu: Savaşın en şahin taraftarlarından, kimi çevrelere göre “tam bir savaş kışkırtıcısı” Boris Johnson içeriden ağır darbeler almaya başladı. Kabinesinde ve bürokrasisinde dağılmalar var. Bu dağınık saçlı telaşlı adamın da iktidar oyunu sona ermiş görünüyor. 

Ukrayna macerasında Joe Biden ve Boris Johnson’ın şahinliğini paylaşmayan, ama Rusya ile ilişkileri donduran bir çizgiye de uzak durmayan “Üç Silahşor”, Emmanuel Macron, Mario Draghi ve Olaf Scholz, hangi hesaplar içinde? Tam bilemesek de, bu üç “müzakere arayıcısı”nın Kiev ziyaretinden bir gün sonra buraya “damlayan” Boris Johnson, “Barışı, müzakereleri falan aklınıza bile getirmeyin” anlamında Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenkskiy’i uyarmıştı. Şimdi kendi kabinesinde dökülmelerin başladığını görüyoruz. Görevi teslim etmeye hazırlanıyor. 

İrlanda’dan Çağdaş Gökbel ve İtalya’dan Birgül Göker Perdisa, YouTube kanalı Sınırsız TV’deki “Hangi Avrupa?” programında Yeni Posta Yayın Yönetmeni Işın Ertürk’ün savaş günlerinde gelinen noktaya ilişkin sorularını yanıtladılar.

YENİ POSTA – FRANKFURT

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.