Erdoğan: “Bak Bay Kemal, nokta koyuyorum, erken seçim yok“

Partisinin grup toplantısında muhalefetin erken seçim çağrısı hakkında konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Aylardır erken seçim diyor, Devlet bey ve ben Haziran 2023’te olacağını söylüyorum bu da yatıyor kalkıyor erken seçimden bahsediyor, erken seçim yok. Bak Bay Kemal, noktalı virgül yok nokta koyuyorum” dedi.

 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında “Enflasyonu yüzde 7’ye düşüren kimdi? Biz yaptık. Faizi yüzde 4.5’lere düşüren kimdi? Biz yaptık. Sizin tarihiniz yüksek faiz ve enflasyonlarla dolu. Biz ise halkımızı ne faize ne enflasyona ezdirmeyeceğiz dedik ve bunun mücadelesini veriyoruz” dedi.

Erdoğan, “Gece yarıları başlayan ve kesintisiz süren finans oyunları ile ülkemiz çökertilmeye çalışıldı” dedi. Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şöyle:

“2022 yılı bütçemizin bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreçte emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum. Bu süreçte çok çalıştığınızı, yorulduğunuzu biliyorum. Rabbim emeğinizi, gayretinizi, fedakârlığınızı kabul eylesin diyorum.

Dünyada ve bölgemizde son 10 yıldır yaşanan gelişmeler, salgınla birlikte yeni ve daha kritik bir safhaya ulaştı. Türkiye bu 10 yıllık dönemde aklınıza gelecek her yol ve yöntemle sınandı. Sokaklarımız kaosa sürüklenmek istendi. Kaset kumpaslarıyla siyasi partilerin yönetimleri dizayn edilmeye çalışıldı. Ülkenin meşru yönetimi yalan ve iftira dolu montajlarla devrilmek istendi. Seçimleri etkilemek için akıl ve ahlak dışı yöntemler devreye sokuldu. Terör örgütleri harekete geçirildi. Askeri darbeyle milli irade çiğnenmek istendi.

Güya terörle mücadele için güney sınırlarımıza yığınak yapanlar, biz devreye girince terör örgütlerinin hamiliğine soyundu. Ekonomimize yönelik aleni tehditler savruldu, sinsi tuzaklar kuruldu. Yönetimi değiştirmek için kimlerin destekleneceği, kimlerin köstekleneceği TV programlarında konuşuldu. Gece yarıları başlayan kesintisiz finans oyunlarıyla ülkemiz çökertilmeye çalışıldı.

Salgınla birlikte başlayan küresel ekonomide başlayan dalgalanma, ülkemize yönelik saldırıların dozunu artırmanın aracı haline dönüştürülmek istendi. Dışarıdan birileri bu oyunu kurarken, içeriden birileri de bu oyunun taşeronluğuna soyundu.

Elbette zor ve sıkıntılı günler geçirdik. Canımız yandı, bedeller ödedik ama hamdolsun bu milletin izzetine helal getirmedik. Bu ülkeyi hedeflerinden koparmadık. Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası yolundan sapmadık.”

YENİ POSTA – ANKARA

FOTO: AA

Kaynak: www.dw.com