Erdoğan: “Zelenskiy ile Putin’i bir araya getirmek istiyoruz”

Erdoğan: “Zelenskiy ile Putin’i bir araya getirmek istiyoruz”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.02.2022
11
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir kez daha Türkiye’nin Ukrayna krizinde arabuluculuk yapmak istediğini belirterek, Batı’nın sorunun çözümüne katkı sağlayamadığını ifade etti.

    

Ukrayna ziyaretini tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dönüş yolculuğunda gazetecilere yaptığı açıklamada, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’e liderler seviyesinde bir zirve veya teknik düzeyde görüşmelere ev sahipliği yapabileceklerini aktardığını dile getirdi. “Sayın Putin ile Zelenskiy’i bir araya üst düzeyde getirmek üzere bu toplantıyı yapalım istiyoruz” diyen Erdoğan, “Sayın Zelenskiy ile olan mutabakatımız bu istikamette” ifadesini kullandı.

Anadolu Ajansı’nın (AA) haberine göre, ziyarette Türkiye’nin Ukrayna’nın egemenliğine, siyasi birliğine ve toprak bütünlüğüne olan desteğini bir kez daha vurguladıklarını belirten Erdoğan, “Maalesef Ukrayna ile Rusya ilişkilerinde gerilim gittikçe artıyor. Tansiyonun düşürülmesi için gereken katkıyı vermeye hazır olduğumuzu Sayın Zelenskiy’e özellikle belirttik” dedi.

YENİ POSTA – ANKARA

Kaynak: www.de.com 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.