Eşini aldatan İngiltere Sağlık Bakanı görevine devam edecek: Siyaset çoktan gömlek değiştirdi

Eşini aldatan İngiltere Sağlık Bakanı görevine devam edecek: Siyaset çoktan gömlek değiştirdi
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, eşini aldattığına dair fotoğraflar ortaya çıktıktan sonra yaptığı açıklamada istifa çağrılarını reddetti ve “ülkeyi salgından çıkarmak için” görevini sürdüreceğini belirtti.

The Sun gazetesi, evli olan Hancock’un yine evli olan eski lobici Gina Coladangelo’yu bakanlık binası içinde öperken gösteren güvenlik kamerası görüntülerinden alınan fotoğrafları yayımladı. Haberde, Hancock’un, Coladangelo’yu martta 6 aylık bir sözleşmeyle ücretsiz danışman olarak atadığı ve daha sonra ona Sağlık Bakanlığı yönetiminde bir görev verdiği ancak bunu ilgili birimlere bildirmediği ifade edildi.

Haberin ardından yazılı açıklama yapan Hancock, “Bu koşullarda sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiğimi kabul ediyorum” dedi. İnsanları hayal kırıklığına uğrattığını ve bunun için çok üzgün olduğunu belirten Hancock, muhalefetin istifa çağrısını ise reddetti.

Matt Hancock, “Ülkeyi bu salgından çıkarmak için çalışmaya odaklanmaya devam ediyorum ve bu kişisel meselede ailemin mahremiyetine saygı gösterilirse memnun olurum” ifadesini kullandı.

YENİ POSTA – LONDRA

FOTO: A.A.