Fırat Arslan cephesinde nefesler tutuldu: Yiğitlerimiz Almanya’da ringe çıkıyor

Bu gece Almanya’nın Göppingen şehrinde ringe çıkacak olan Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, yenilgisiz boksörümüz Hüseyin Cinkara ve genç yeteneğimiz Erdinç Delibaltaoğlu ringleri sarsmaya hazırlanıyor.

Dünya şampiyonumuz Fırat Arslan, bu cumartesi gecesi kendisine ait Fırat Arslan Spor Salonu’nda muhteşem bir boks galasına imza atmaya hazırlanıyor. Türk menajer Deniz Gemici Serrano karşılaşmanın gerçekleşmesini sağlarken, boksörümüzün eşi Dilek Arslan da galanın organizasyonunu gerçekleştiriyor. Fırat Arslan’ın rakibi ise kickboksta dünya şampiyonu olduktan sonra boksa geçiş yapan Alman boksör Toni Thes. 35 yaşındaki Alman rakip, boksa geçtikten sonra da ringlere nam salmış olan başarılı bir sporcu. 

KİM DİNLENİRSE, O PASLANIR

Dünya şampiyonumuz Fırat Arslan, “Kim dinlenirse o paslanır” sloganıyla ringe çıkacağını belirterek, şu açıklamalarda bulundu:

“Jübile maçıma doğru ilerlerken, tekrar bir yükselme maçı yapma gereği hissettim. Yıl sonunda dünya şampiyonluk maçı yapmaya hazırlanıyorum, ondan önce formda kalabilmek amacıyla tekrar bir karşılaşma gerçekleştireceğiz. Güzel bir hazırlık dönemi geçirdik ve şu an ekibimle birlikte maç gününü beklemeye koyulduk. Genç yeteneğimiz Hüseyin Cinkara da zorlu bir maça çıkacak. Çek rakibi Marek Prochazk, başarılı bir boksör, fakat ben Hüseyin’e güveniyorum. Bu karşılaşmayı da kazanarak yenilgisizlik serisini sürdüreceğinden eminim.” 

“ADIM ADIM DÜNYANIN ZİRVESİNE YÜRÜYORUZ” 

Arslan’ın basın danışmanı Vedat Alyaz, dünya sıralamasında ilk onda yer alan üç boksörümüzün bulunduğunu vurgulayarak, “Farklı sıkletlerdeki sporcularımızdan Fırat Arslan, altıncı sırada, Ağıt Kabayel yedinci ve Hüseyin Cinkara ise sekizinci sırada yer alıyor. Bu karşılaşmaların ardından zirveye daha da yaklaşacağız. Göppingen’de adeta nefesler tutuldu ve maç gününü bekliyor herkes. Hem gurbetçi Türkler, hem de Göppingenlilerin soluksuz bir şekilde bu önemli karşılaşmaları beklediğini görüyorum. Bulunduğumuz bölgede heyecan doruklara ulaşmış durumda” dedi.  

YENİ POSTA – GÖPPİNGEN