Frankfurt Kitap Fuarı’nda gazeteciye saldırı olayı kınandı

Frankfurt Kitap Fuarı’nda gazeteciye saldırı olayı kınandı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.10.2022
Düzenleme: 25.10.2022 18:26
48
A+
A-

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Başkanı Köksal Kuş, Frankfurt Kitap Fuarı’nda türk gazeteci gazeteci İsmail Erel’e yapılan saldırıyı kınadı.

Almanya’nın Köln kentinde genel merkezi bulunan UID’in Genel Başkanı Kuş, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Turkuvaz Medya Grubuna ait Sabah gazetesinin Almanya temsilcisi ve A Haber muhabiri İsmail Erel, Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarında fiziki ve sözlü saldırıya uğramıştır. Almanya’daki FETÖ yöneticilerinden Ercan Karakoyun tarafından saldırıya uğrayan Erel’in cep telefonu zorla elinden alınmaya çalışılırken kendisine fiziki müdahalede bulunulmuştur. FETÖ’cü Ercan Karakoyun’un fiziki müdahalesi sonrası İsmail Erel’in elinde ve omzunda kas ezilmesi ve doku zedelenmesi meydana gelmiştir.”

Kuş, “Basın özgürlüğü istismarında en ön sıralarda yer alan bir zihniyetin ürünü olan bu sinsi yapının basın özgürlüğünden anladığı bu mudur? Demokratik hak ve özgürlükleri hiçe sayan bu aşağılık tepkiyi şiddetle kınıyor, UID adına basın camiasının saygın isimlerinden İsmail Erel’e ve bağlı bulunduğu Turkuvaz Medya Grubuna geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

Pazar günü akşam saatlerinde Frankfurt Kitap Fuarı’nda FETÖ’nün Almanya yöneticilerinden Ercan Karakoyun’un fiziksel müdahalede bulunduğu gazeteci İsmail Erel, darp raporu alarak suç duyurusunda bulunmuştu.

YENİ POSTA – KÖLN

FOTO: AA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.