Gerhard Schröder SPD’den ihraç edilebilecek mi?

Gerhard Schröder SPD’den ihraç edilebilecek mi?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.07.2022
26
A+
A-

Almanya’nın eski başbakanlarından Gerhard Schröder’in Rusya’ya ilişkileri yüzünden partisinden ihracını isteyenler ısrarlı. Schröder için süreç başladı. Peki Schröder’in partisi SPD’den ihraç edilmesi ne kadar mümkün?

Gerhard Schröder’in Rusya lideri Vladimir Putin ile olan dostluğu, pek çok SPD üyesini rahatsız ediyor. Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden bu yana Schröder’in partiden ihraç edilmesi talep ediliyor. Peki bu ne kadar olası?

Almanya’da iktidardaki koalisyonun büyük ortağı Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) Hannover Bölge Beşkilatı Tahkim Kurulu, eski Başbakan Gerhard Schröder’in partiden ihraç edilmesine yönelik talepleri perşembe gününden itibaren incelemeye başladı. Bölge Teşkilat Başkanı Christoph Matterne, DW’ye yaptığı açıklamada, çeşitli yerel parti derneklerden bu konuda kendilerine 17 başvurunun ulaştığını söyledi. Üç kişilik Tahkim Kurulu’nun incelemeleri tamamladıktan sonra üç hafta içinde karar vermesi bekleniyor.

Başbakanlık döneminden (1998-2005) bu yana Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile iyi bir dostluğu olan Schröder, Rus devlet şirketleriyle yakın ilişkisi ve buralarda üstlendiği görevler nedeniyle uzun süredir eleştirilerin hedefindeydi.

YENİ POSTA – BERLİN

FOTO: AA

KAYNAK: https://www.dw.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.