Göppingen Cemevi genel kurulundan birlik, kardeşlik ve barış çıktı

Göppingen Cemevi genel kurulundan birlik, kardeşlik ve barış çıktı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 23.01.2022
18
A+
A-

Göppingen Cemevi, olağan genel kuruluna pandemiye rağmen üyelerin yoğun ilgi gösterdiği gözlendi. Genel kurul sevgi, saygı, birlik, kardeşlik ve barış mesajlarının verildiği bir ortamda gerçekleştirildi.

 

Göppingen Cemevi, genel kurulunu pandemiden dolayı bir yıl gecikmeli olarak yapabildi. AABF yönetim kurulu üyesi Gülay Kurtyiğit, AABF Baden Württemberg bölge saymanı Öner Önder ve bir önceki dönem Baden Württemberg bölge sekreteri Bayram Özdemir oybirliği ile divana seçildiler. Geride kalan üç yıllık çalışma raporlarının okunması ve aklanmasından sonra yeni yönetim kurulu ve diğer tüm organları seçildi.

Seçimden sonra yönetim kurulunda şu görev dağılımı yapıldı: Başkan Feday Özerdoğan, 2. Başkan Hacer Başoğlu, Sekreter Baran Şeftalioğlu, Sayman Ali Haydar Karataş, Öner Han ve üyeler Gökçe Kul, Selvi Aydemir, Medine Yılmaz, Ali Balçın, Ufuk Yıldız.

Denetim ve Disiplin Kolu şu isimlerden oluştu: Şener Kul, Çetin Çubuk, Selda Yer, Nurettin Em. Bilim ve Araştırma Koluna ise Mustafa Kul, Bektaş Sezgin, Kenan Çamyurdu seçildiler.

FEDAY ÖZERDOĞAN’IN KONUŞMASI

Yönetim Kurulu adına Göppingen Alevi Kültür Derneği Başkanı Feday Özerdoğan yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

“Göppingen Cemevi 1994 yılında kuruldu. Yıllardır hayal ettiği cemevi binasını kendi üyeleri ile birlikte büyük uğraşlar ve emekler sonucunda satın alarak kavuştu. Göppingen Cemevi  binamızın giriş katındaki ana salonun açılış müsadesini daha önce almıştık zaten. Cemevimizin üst katında bulunan cem odası, yönetim kurulu odası, gençlik odası, kadınlar odası ve kiraya verilecek dairenin faaliyete geçebilmesi için çalışmalara hız verip bitireceğiz.

Bununla birlikte çok önem verdiğimiz Alevilik derslerini bu bölgede başlatabilmek için çalışmalar yapacağız. Gerekli öğrenci sayısına erişmemiz halinde Alevilik derslerini Göppingen ve çevresinde hayata geçireceğiz.

Bundan sonraki süreçte cemevimizin ayakta durması için her türlü çalışma ve faaliyetleri yoğun bir şekilde yapacağız. Gençlerimizle ve kadınlarımızla beraber daha aktif olarak çalışmaya özen göstereceğiz.

İki yıllık görev süremiz boyunca üyelerimizin ve dostlarımızın her daim yanında olmaya özen göstereceğiz. Siz değerli üyelerimizin taleplerini hep dikkate alacağız. Hakkaniyet, adalet, eşitlikçi ve dürüstlük kavramlarını hep savunacağız. Yapacağımız etkinliklerimizde tüm üye ve dostlarımızın bize destek ve katkı sunacağını umut ediyoruz.

Cemevimizin 27 yıl boyunca emek veren, destek olan, katkı sunan kollarda ve yönetim Kurullarında görev alan tüm canlarımıza tek tek teşekkür ediyor, emeklerinin önünde saygı ile eğiliyor ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu çalışmalardaki tüm gayret ve emeklerimizin sebebi, hayatı daha güzel ve anlamlı kılacak güzel umutlara bir damla kadar da olsa katkıda bulunmak için Göppingen Cemevi yönetim kuruluna aday olup bu onurlu görevi devraldık. Birlikte daha güzel günlere.”

YENİ POSTA – GÖPPİNGEN

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.