Grev ve çöp: İskoçya’da temizlik işçilerinin grevi “hissedildi”

Grev ve çöp: İskoçya’da temizlik işçilerinin grevi “hissedildi”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 22.08.2022
10
A+
A-

Dünyaca ünlü “Edinburgh Fringe Festivali” sırasında alınan grev kararı, İskoçya başkentinde “temizlik işçilerinin öneminin fark edilmesini” kolaylaştırdı.

İskoçya’nın başkenti Edinburgh’da çöp toplayıcılarının daha iyi maaş talebiyle başlattığı 12 günlük grev nedeniyle şehrin sokaklarında çöp yığınları oluştu.

Dünyaca ünlü “Edinburgh Fringe Festivali” sırasında alınan grev kararı nedeniyle başkentte çok sayıda sokak ve meydanda çöp bidonlarının dolup taştığı gözlemlendi. İşçi sendikaları GMB ve Unite’ın maaşlarda yüzde 2 ve 3,5 artış teklifini reddetmesinin ardından Edinburgh Konseyi yüzde 5 oranında yeni artış teklifinde bulundu.

Sendikaların, dördüncü gününe giren grevde son artış teklifini kabul edip etmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Çöp toplayıcılarının başlattığı grevin 30 Ağustos’a kadar sürmesi öngörülüyor. Şehrin birçok noktasında biriken çöp yığınları nedeniyle meydan gelebilecek hijyen ve sağlık sorunlarından endişe ediliyor.

Dünyanın en büyük görsel sanat festivali sayılan Edinburgh Fringe nedeniyle başkent çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçinin yanı sıra birçok sanatçıyı ağırlıyor.

YENİ POSTA – EDINBURGH

FOTO: AA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.