Hansi Flick görevi bırakıyor: Joachim Löw’ün halefi mi?

thumbs_b_c_a1600d42e5a532b07c28a75f1d6a4fe4
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Bayern Münih’in teknik direktörü Hansi Flick, sezon sonunda görevinden ayrılmak istediğini belirtti.

Hans Flick, Bundesliga’nın 29. haftasında Bayern Münih’in deplasmanda Wolfsburg’u 3-2 mağlup ettiği karşılaşmadan sonra yaptığı açıklamada, “Kulübe sezon sonunda sözleşmemi feshetmek istediğimi söyledim” dedi.

Bu kararını takıma da şahsen ilettiğini aktaran Flick, “Takımın bunu benden duyması benim için önemliydi” ifadesini kullandı. Flick, Bayern Münih’te teknik direktörlük yapma fırsatı bulduğu için de müteşekkir olduğunu kaydetti. Gelecekte ne yapacağının henüz belli olmadığını söyleyen Flick, Almanya Milli Takımı’nı çalıştırmanın her teknik direktörün düşüneceği bir konu olduğunu da belirtti.

Alman basınında daha önce Teknik Direktör Flick ile kulübün sportif direktörü Hasan Salihamidzic arasında görüş ayrılıkları olduğu yazılmıştı.

Kamuoyunda da 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’ndan sonra Almanya Milli Takımı’ndan ayrılacak teknik direktör Joachim Löw’ün yerine gelecek muhtemel isimlerin başında Hansi Flick geliyor.

3 Kasım 2019’da Bayern Münih’in başına geçen Flick’in 2022-2023 sezonunun sonuna kadar sözleşmesi bulunuyor. Flick, Bayern Münih ile 1,5 yılda 6 kupa kazanmıştı.

YENİ POSTA – MÜNİH

FOTO: A.A.