Heilbronn: Tavla tutkunları şampiyonunu seçti

Heilbronn’da 2010 yılından beri geleneksel olarak her yıl düzenlenen ve korona nedeniyle 2 yıldır ara verilen tavla turnuvası, 2022 yılı için tekrar düzenlenerek şampiyonlarını seçti.

Heilbronn ve çevresinde faaliyet gösteren ve iş insanlarının öncülüğünde düzenlenen tavla turnuvasında Flain Spor Kulübü restoranı olan işletme sahibi Uğur Doğan’a ait La Grappa’da düzenlendi. Turnuva anında heyecanlı dakikalar yaşandı. 47 kişinin katıldığı turnuvada, 27 kişi ön elemeler sonrası elendi. 20 kişi de yarı elemelere kalarak ter döktü.

İlk 8 kişi elenerek 4 kişi arasında Tuba Gençaslan, Kemal Akyol’a 5-4 yenildi. Şampiyonluk finaline kalan Hüseyin Uçurum, Bedri Varlı’ya karşı oynadı ve Bedri Varlı 5-4 galip gelerek 2022 yılının şampiyonu oldu.

Tuba Gençaslan 5 puanla şampiyonluk turnuvasına girmeyi başardı. Kazananlara çeşitli  hediyeler verildi ve yılın geleneksel Tavla Club kupalarını Başkan Ahmet Kurt’un elinden aldılar. Turnuva sonrası bir konuşma yapan Başkan Ahmet Kurt, şunları söyledi:

“Her ay düzenli olarak tavla turnuvası düzenliyoruz. Burada elemeler yapıldıktan sonra yarışmacı tavla turnuvasına katılma hakkına sahip oluyor. Bu yıl 47 kişi içinde elemeler sonrası dört kişi finale kaldı. Dört kişiden üçü ter dökerek bu yılın şampiyonluk heyecanını bizlere yaşattılar. Bu yıl kulübümüzün bütçesinde 4 bin avro, Paul-Meyle-Schule engelliler okuluna çocukların ihtiyaçlarında kullanılmak için takdim edildi.”

Kulübün bu yılki hedeflerine işaret eden Kurt  “Dört kişi seçerek her yıl değişik ülkelerde müsabakalara katılacağız. Bu yıl İstanbul’la görüşmeler yaptık. 2023 yılı için yarışmacıların biraz daha kalabalık olmasını hedefliyoruz” dedi.

Bedri Varlı da, “Bu güzel dostların arasında olmakta sevinç duyuyorum ve gururluyum. Heilbronn‘da kurulmuş Tavla Kulübü’nün anlamlı bir turnuvasında birinci olmak beni gururlandırdı. Katılımcıların hepsi tavla oyununda iyi performans gösterdi” dedi.

TEMEL IŞIK –  HEİLBRONN