Hukuk savaşının gölgesinde: CHP Bavyera-Münih ikinci kez “Gülbey Kılıç” dedi

CHP Bavyera-Münih Birliği’nin dijital genel kurulunda Başkan Gülbey Kılıç, ikinci kez başkan seçildi. Hukuk mücadelesinin gölgesinde gerçekleşen seçimlere ilişkin konuşan Başkan Kılıç “İftiralar bizi yolumuzdan edemez. Her an erken seçim olacakmış gibi çalışacağız” dedi.

Almanya’nın Münih kentinde faaliyetlerini yürüten CHP Bavyera-Münih Birliği pandemi koşulları nedeniyle sanal ortamda genel kurulunu gerçekleştirdi. Genel kurula katılanların tamamının oylarını alarak yeniden Başkan seçilen Gülbey Kılıç, hem destek verenlere teşekkürlerini ileterek “yola devam” mesajı verdi hem de kendisine yönelik suçlamaları değerlendirdi.

Birlik Başkanı Gülbey Kılıç, şunları söyledi:

“Hainler ve hükümet medyası, iftiralarıyla bizleri yolumuzdan edemezler ve bizleri yıldıramazlar. Partimize ve bana atılan iftiraların Almanya ayağını mahkemeye verdik. Bunlar ağır cezalara çarptırılacaklardır. Birinci davayı kazandık. Münih Bölge Mahkemesi verdiği kararla, CHP isminin ve logosunun bu iftiracılar tarafından kullanılmasını yasaklamıştır.

“EVLERİNE CEZA MEMURLARI GİDECEK”

Yalan ve iftira yazıları yazarak ulu orta paylaşan bu kişilere yakında evlerine ceza memuru gidecek  ve buna devam ettikleri taktirde 250 bin avroya kadar para  veya hapis cezasına çarpıtılacaklardır. Biz önümüze bakacağız. Eylülde Almanya’da yapılacak olan genel seçimlerde, kardeş parti SPD için çalışacağız. Türkiye’de de her an bir genel seçim olacak gibi bölgemizde hazır olacağız” dedi. Ayrıca 3 kişi iftira attıkları gerekçesiyle partiden ihraç edildi.”

HAKVERDİ GÜRBÜZ’DEN “BİRLİK” VURGUSU

Öte yandan sanal ortamdaki genel kurulun açılış konuşmasını CHP Genel Merkezi’ni temsilen katılan Yurt Dışı Birlikleri Koordinatörü Hakverdi Gürbüz’ün yaptığı ve 102 üyenin 78’inin katıldığı genel kurulda mevcut Başkan Gülbey Kılıç oyların tamamını alarak yeniden seçildi. Gürbüz, açılış konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Birlikte daha çok başarılar elde edeceğiz. Son seçimde yüzde 26 olan partimiz CHP’nin oyunu daha yükseklere çıkaracağız” dedi.

GÜLBEY KILIÇ: “CHP’NİN NEFERİ OLARAK YOLA DEVAM”

Tek aday olarak girdiği seçimde ikinci kez CHP Bavyera-Münih Birliği Başkanı seçilen Gülbey Kılıç “Münih’te yaşayan Türkiye kökenli vatandaşlarımız ile yıllardır beraberiz. Hangi siyasi görüşten olurlarsa  olsunlar hepsi beni iyi tanırlar. Telefon ederek yanımda olduklarını belirtmişlerdir. Hepsine çok teşekkür ediyorum.  Yılmadan, usanmadan CHP’nin bir neferi olarak bundan sonra da çalışacağım. Yeni yönetimimizle ve üyelerimizle partimiz CHP’yi Münih’te en iyi şekilde temsil edeceğiz. Önümüzdeki seçimlerde Münih ve bölgesinde partimizin oylarını yükselterek, Türkiye’de iktidara geleceğiz” diye konuştu.

CHP-Bavyera Birliği Yönetim Kurulu, şu isimlerden oluştu:

Dilek Bilenler (Hukukçu)

Gökçen Könü ( Vergi Uzmanı)

Hatice Meir Tatar ( Ofis Memuru)

Levent Çukur (Boksör- 2002 Dünya Hafif Sıklet Şampiyonu)

Hasan Polat  (Gazeteci)

Ali Haydar Akdemir ( Serbest Meslek )

Murat Yeter ( İş insanı)

Mehmet Şevket Çanlıoğulları ( Emekli Öğretmen)

YENİ POSTA – MÜNİH