İç savaş planları mı vardı? Aşırı sağcı “S Grubu”nun davası başladı

Almanya’da camilere saldırı düzenleme ve iç savaş çıkarma planları yaptığı öne sürülen “S Grubu” adlı aşırı sağcı örgütün üyeleri ile ilgili yargılama süreci Stuttgartta başladı.

Haklarındaki iddianameye göre, Müslümanları öldürmeyi ve iç savaş çıkarmayı planlayan “S Grubu” adlı aşırı sağcı sağ terörist örgütün üyesi ve destekçisi olmakla suçlanan 12 kişi, aşırı sağ çevreler ve silah tedarikçileri ile çok sıkı bir bağ içinde bulunuyordu.

Tüm zanlıların yabancı düşmanı ve nasyonalsosyalist fikirler etrafında bir araya geldiğini ifade eden savcılık makamı, özellikle Müslümanlarla Yahudilere karşı nefretin burada ön plana çıktığının görüldüğünü belirtti. Bu toplumların üyeleri hakkında, “çöp insanlar” ve “hamam böcekleri” tabirlerini kullandığı belirtilen şüphelilerin Telegram uygulaması üzerinden iletişim kurdukları bildirilirken, zanlıların silah temin ederek camilere saldırılar düzenlemenin yanı sıra, siyasileri ve farklı düşünenleri hedef almayı planladıkları vurgulandı. Örgütün lideri olmakla suçlanan Werner S. adlı zanlının Augsburg ve civarında aşırı sağ gruplardan kadro kazanmaya çalıştığı da ileri sürüldü.

YENİ POSTA-STUTTGART

KAYNAK: www.dw.com

FOTO: A.A.