İngiltere de karışır mı? Aşı ve kısıtlama karşıtı protestolar devam ediyor

İngiltere'nin başkenti Londra'da bir araya gelen sokağa çıkma karşıtı aktivist yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirleri, aşıyı ve aşı pasaportunu protesto etti. Birleşik Krallık genelinde çoğu kaldırılan kısıtlamalara rağmen her ülkenin kendi uygulamaya devam ettiği bazı tedbirler de aktivist grup tarafından protesto edildi. Protestocuların ise gösteri sırasında maske kullanmadığı dikkat çekti. ( David Cliff - Anadolu Ajansı )
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Londra’da aşıya ve koronavirüs (Covid-19) önlemlerine karşı çıkanlar yine protesto gösterisi düzenledi. Önlemlerin otoriterliği özendirdiğine ve demokrasinin de altını oyduğuna inananlar şimdilik azınlıkta. 

Aşıyla ilgili olumlu haberlere İngiltere’de korona önlemlerine karşı çıkanların tepkileri eşlik ediyor. Başkent Londra’daki Hyde Park’ta bir araya gelen göstericiler buradan yürüyüşe geçti. Oxford Street’te yürüyüşe devam eden göstericiler, trafiğin durmasına neden oldu.

Ellerinde “Aşı pasaportuna hayır”, “Zorunlu aşıya hayır”, “Yalanları ve karantinayı sonlandırın” yazılı pankartlar taşıyan göstericiler, yoldan geçen halktan maskelerini çıkarmalarını istedi.

YENİ POSTA – LONDRA

FOTO: A.A.