İradenin dönüşü: Fırat Arslan nakavtla “Devam!” dedi

Yenilirse boksu bırakacağını ilan eden Fırat Arslan, yeni maçındaki formuyla yeni hedefleri olduğunun altını çizmiş oldu. Arslan’ın ringlere bu şaşırtıcı dönüşü ve yaptığı “veliaht” vurgusu ilgiyle karşılandı.

Türk boks tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı sporcusu kabul edilen Fırat Arslan, zaferlerine Güney Amerika Şampiyonu Gusmyr Perdomo’yu nakavt ederek bir yenisini daha ekledi. Fırat Arslan, Güney Amerika Şampiyonunu 3’üncü raundda saf dışı bıraktı ve bu “Tamam mı, devam mı?” maçıyla bir yıl aradan sonra ringlere muhteşem bir dönüş yaptı.

BOKSU BIRAKACAĞINI SÖYLEMİŞTİ

Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, Almanya’nın Göppingen kentinde kendisine ait olan Fırat Arslan Spor Okulu’nda gerçekleştirdiği boks galasında güçlü rakibini nakavtla yenerek büyük bir başarıya daha imza attı.

Pandemi dolayısıyla bir yıldan bu yana ringe çıkamayan Arslan’ın performansından hiçbir şey kaybetmediği gözlendi. Güney Amerika şampiyonu Gusmyr Perdomo karşısında muhteşem bir maç çıkaran Fırat Arslan, karşılaşmadan önce yaptığı açıklamada, “Bu maçı kaybedersem boksu bırakacağım” demişti.

SIRADAKİ HEDEF KITALARARASI ŞAMPİYONLUK

Fırat, gerek maçta gösterdiği performans ve gerekse bu muhteşem zaferin ardından basına yaptığı açıklamada, boksa devam edeceğini ve ilk hedefinin “Dünya Kıtalar Arası Şampiyonluğu” olduğunu, bunun ardından dünya şampiyonluğu için ringe çıkmak istediğini vurguladı. Sporcumuzun köşesinde Ted Lackner ve Münih’teki başarılı boks okulu Gladiator’ün sahibi Sedat Keçeci yer aldı. Sporcumuzun eşi Dilek Arslan’ın düzenlediği organizasyonlarda dünyanın çeşitli ülkelerinden başarılı boksörler sahne aldı.

HÜSEYİN CİNKARA’NIN DA 12’NCİ NAKAVTI

Pandemi koşulları nedeniyle seyircisiz oynanan müsabakalarda ringe çıkan boksörlerimizden 15 maçtır yenilgisizliğini sürdüren Almanya şampiyonu Hüseyin Cinkara, muhteşem bir maçla 12’nci nakavtına imza attı. Cinkara’nın ilerleyen yıllarda büyük başarılar kazanacağına inandığını belirten efsane boksörümüz Fırat Arslan, şöyle konuştu:

“Ben kendisine her türlü desteği veriyorum. Hedefim benden sonra bir dünya şampiyonu daha çıkarmaktır ve bunu da Hüseyin Cinkara ile başaracağımıza inanıyorum. Buradan işadamlarımıza da bir çağrıda bulunmak istiyorum: Pandemi dolayısıyla sporumuz zor günler yaşıyor. Karşılaşmalar seyircisiz oynanmak zorunda. Televizyonlar da son dönemlerde maçlarımızı yeterince desteklemiyor. İşadamlarımızdan sporu ve sporcuyu desteklemelerini bekliyorum.”

Aynı gece ringe çıkan genç kuşak boksörlerimizden Ali Kıydın da ringde fırtınalar estirdi. Başlama gonguyla rakibine yüklenen başarılı boksörümüz nefes aldırmadı. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmada güçlü rakibini nakavt ile yenen sporcumuz çıktığı 14 maçın 13’ünü kazanmayı başarmış oldu.

GÖPPİNGEN – VEDAT ALYAZ