Kılıçdaroğlu ve Akşener’den seçim mesajı

Millet İttifakı liderlerinden Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener, Mersin’deki metro temel atma töreninde yaptıkları konuşmalarda seçim mesajı verdi. İki ider, CHP’nin daha önce miting yapmasına izin verilmeyen meydanda konuştu.

    

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mersin’in kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünde gerçekleştirdiği metro temel atma töreninde konuştu.

Kılıçdaroğlu, CHP’nin geçen ay Mersin Valiliği izin vermediği için miting yapamadığı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törendeki konuşmasında, “Bu meydanda miting yapmamıza daha önce izin vermemişlerdi. Demek ki meydan dolabiliyor, demek ki halk değişim, seçim, dönüşüm, adalet istiyor. Adalet, hak, hukuk istiyor” dedi.

Olası bir seçimde ilk kez sandığa gidecek olan gençlere seslenen Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyet tarihine çok değerli bir miras bırakacaksınız. Önünüze sandık gelecek, büyük bir heyecan ile sandığa gideceksiniz ve ilk kez oy kullanacaksınız. Ve ilk kez otoriter bir yönetimi demokratik yollarla değiştireceksiniz” ifadesini kullandı.

Haberin devamı için tıklayın:

https://www.dw.com/tr/kılıçdaroğlu-ve-akşenerden-seçim-mesajı/a-60318646

YENİ POSTA – ANKARA

FOTO: AA