KONAD Başkanı Sait Özcan: “Rusya derhal Ukrayna topraklarından geri çekilmeli”

Sosyal ve Siyasal Araştırmalar Merkezi KONAD Genel Başkanı Sait Özcan bir basın açıklaması ile Ukrayna‘ya yönelik Rus işgalini kınadı.

 

KONAD Başkanı Sait Özcan açıklamasında “barış” vurgusu yaparak Almanya’nın Rusya’ya uygulayacağı ambargonun doğru bir yaklaşım olduğunu belirtti. Özcan konuya ilişkin şunları söyledi:

“Rus birliklerinin Ukrayna’nın batısındaki Luhansk ve Donetska bölgelerini işgal etmesi dünya barış ve huzuruna ölçüsü henüz hesaplanmayan bir saldırıdır. Bu tehlikeli yayılmacılık işareti öncelikle insanlığın geleceği için ciddi bir tehlikedir.

Putin tarihten bahsederek haydutluk yapmayı kendine hak görüyorsa, henüz kendisini tanıyamadığımız yeni haydutların oynayacağı tehlikeli oyunları hiç hesaplayamayız.

Almanya ve diğer batılı ülkeler tarafından Rusya’ya uygulanacak ambargonun genişleyerek sürmesi şimdilik doğru bir yaklaşımdır.

‘Şimdi güçlendim’ diyerek emperyalist bir iştahla komşusuna saldıran Vladimir Putin’in, tehlikeli bir oyun oynadığını beliterek Ukrayna topraklarını derhal terk etmeye çağırıyoruz.” YENİ POSTA – FRANKFURT 

Kaynak: ayturk.de