KRM’nin yeni sözcüsü Abdussamed El Yazidi: Görevi bugün devralıyor

Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi (ZMD) Genel sekreteri Abdussamed El Yazidi

Almanya Müslümanlar Koordinasyon Konseyi (KRM) Sözcüsü olarak göreve geldi. Abdassamad El Yezidi bugün yani 1 Ekim 2021’de KRM sözcülük görevini devralacak.

Ulusal düzeyde ve uluslararası platformda uzun yıllardan bu yana dinler arası diyalog için çalışan El Yazidi Sözcülük görevini ilk kez icra edecek. El Yazidi yeni göreviyle ilgili şunları söyledi:

“KRM’nin yeni sözcüsü olarak, yeni federal hükümetin çalışmalarına hızla başlamasını umut ediyorum. Yeni hükümetle Müslümanlara ve İslami örgütlere yönelik önyargı ve söylemleri azaltmak için eleştirel ve yapıcı tartışmalara katkıda bulunmak istiyorum. Kapsayıcı bir yapıya ve vatandaş anlayışına ihtiyacımız var.”

Almanya Müslümanlar Koordinasyon Konseyi (KRM) bünyesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), İslam Konseyi (Islamrat), İslam Kültür Merkezleri Birliği (VIKZ), Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi (ZMD) ve 2019’dan bu yana ise Almanya İslam Arnavut Merkezleri Birliği (UIAZD) ve Almanya’daki Fas Merkez Konseyi (ZRMD) ZRMD yer alıyor.

YENİ POSTA – KÖLN