Kurban bedeli 125 avro: Almanya genelinde bağış kampanyası

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliğiyle yürüttüğü “Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu” kapsamında Almanya genelinde kurban bağış standı kurdu.

DİTİB ve TDV işbirliğinde yürütülen “Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu” kapsamında eyalet ve bölge merkezleri ile bağlı cemiyetlerde kurban bağış standı kurarak bağışçılar vekâletle kurban kesim çalışmaları hakkında bilgilendiriliyor ve bağışları kabul ediliyor.

Kurban bağış ve tanıtım standları hakkında açıklama yapan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Genel Başkan Vekili Ahmet Dilek, DİTİB ve TDV işbirliğinde yürütülen ‘Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’nu Almanya genelinde sürdürdüklerini söyledi. Kurban vesilesiyle 149 ülkede milyonlarca insana ulaştıklarına dikkat çeken Dilek, şunları söyledi:

”Yarım asıra yakın süredir gerçekleştirdiği faaliyetlerle iyiliği yeryüzünde egemen kılma çabası içinde olan TDV eliyle DİTİB olarak bayram sevincini bu Kurban bayramında da mazlum ve mağdur coğrafyalara taşıma gayreti içerisindeyiz. Vatandaşımızın destekleriyle dünya çapında 149 ülkede, milyonlarca aileye umut olmanın ve onların dualarında yer bulmanın mutluluğunu yaşayacağız. ‘Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’ sloganı ile yürütülen ‘Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ sayesinde adını bile duymadığımız ülkelerde hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize hayırsever halkımızın yardım elini uzatacağız.”

HAVALE İŞLEMLERİ İÇİN GERİ SAYIM

Bu yıl kurban kesim bedellerinin 125 avro olarak belirlendiğini ifade eden Dilek, “Bağış yapmak isteyenler, bağış standlarımızdan, Pay Pal üzerinden veya http://www.ditib.de/kurban/index.html adresinden online olarak kurban vekâletlerini verebilecekleri gibi, Almanya genelindeki DİTİB derneklerimizin din görevlilerine makbuz mukabili bağışlarını yapabilirler” diye konuştu. Dilek ayrıca, banka havale işlemlerinin 19 Temmuz tarihine kadar, DİTİB cami görevlilerine makbuz mukabili bağış işlemlerinin ise 20 Temmuz tarihine kadar devam edeceğini ifade etti.

YENİ POSTA – KÖLN

FOTO: A.A.