Lady Bitch Ray: “Meclis’teki Nazilerden daha çok dikkat çekmem çılgınca”

Lady Bitch Ray Almanya’daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine skandal giyim tarzı ile gelince ortalık karıştı. Apartman topuklu parlak beyaz diz üstü çizmeleri, mini gelinliği ve peçesi ile salondaki yerini alan ünlü rapçi ve yazar Dr.in Reyhan Şahin, ”AfD’ye hayır, Naziler Dışarı” yazan çantasıyla ırkçılığı protesto etti. 

Feminist yazar Lady Bitch Ray’in Almanya’daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine eylem amaçlı “skandal” giyim tarzı sosyal medyada ve Alman medyasında büyük ses getirdi, övenler olduğu kadar sayısız eleştiri okunun da hedefine oturdu.

Bunun üzerine Twitter üzerinden bir açıklama paylaşan Lady Bitch Ray, hesabında, “#BV2022’deki sanatsal bir kostümün, Federal Meclis’te oturan Naziler ve Holokost inkârcılarından ve aynı anda konuşmasında #demokrasiyi öven Cumhurbaşkanı’ndan daha fazla dikkat çekmesi aslında çılgınca. Sağın olumsuz titreşimleri neredeyse dayanılmazdı” mesajına yer verdi.

Apartman topuklu parlak beyaz diz üstü çizmeleri, mini gelinliği ve peçesi ile salondaki yerini alan ünlü rapçi ve yazar Dr.in Reyhan Şahin (Lady Bitsch Ray) “AfD’ye hayır, Naziler Dışarı” yazan çantasıyla ırkçılığı protesto etti. 

Bir anda bütün gözlerin üstüne çevrildiği Lady Bitch Ray böylelikle eski ve yeni cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier kadar seçimlere de damga vuran isim oldu.

Paul-Löbe-Haus’ta Lady Bitch Ray, politikacıların yanı sıra spor ve eğlence dünyasından ünlülerin de oy kullandığı seçimlerde federal cumhurbaşkanını seçti. Rapçi Lady Bitch Ray, alışılmadık bir yöntemle siyasi mesaj vermeyi başardı.

YENİ POSTA – BERLİN