Marl’da bez çantalar: Gençler çevre için farkındalık oluşturdular

Marl’da bez çantalar: Gençler çevre için farkındalık oluşturdular
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.02.2022
2
A+
A-

Almanya’nın Marl şehrinde genç kızlar plastik poşete karşı bez çanta dikiyorlar.

Marl şehrinde faaliyet gösteren DİTİB Fatih Camii ile Yunus Emre Camii Kuran kursu öğrencileri, din görevlisi Dilek Pürçek rehberliğinde başlattıkları etkinlik kapsamında bez çanta yaparak farkındalık oluşturdular.

Etkinlik kapsamında atölye çalışması yapan öğrenciler, çevreyi korumak adına fikirlerini çantaların üzerlerine resmederek eğlenceli vakit geçirdi. Bir arada olmak, sohbet etmek, konsantrasyonu güçlendirmek ve alışverişlerde bez çanta kullanımını teşvik etmek amacıyla düzenlenen etkinlikte öğrenciler, hazırladıkları çantaları ailelerine hediye etti.

Din görevlisi Dilek Pürçek çevreye zarar veren plastik poşet kullanımını azaltmaya yönelik farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi. Keyifli bir ortamda güzel vakit geçirdiklerini belirten Pürçek, öğrencilerle bez çanta yapmaya karar verdiklerini anlattı.

Farkındalık oluşturacak bir sanatsal uygulama ile hem öğrencilerin hem de velilerin memnun olduklarını dile getiren Marl DİTİB Fatih Camii dernek başkanı Muhammet Çatmak, “Cami yöneticileri olarak gençlerin dini, sosyal ve kültürel alanlarda, hem kaynaşmaları hem de el becerilerini geliştirmeleri için hiç bir masraftan kaçmadık. Velilerimiz de cemaatimiz de uygulamadan çok memnun kaldı” dedi. Çatmak, bez çanta uygulamasına farkındalık yaratarak çevre bilinci oluşturmaya yönelik etkinlikte emeği geçen din görevlisini ve öğrencileri tebrik etti.

Marl DİTİB Fatih Camii’nde düzenlenen etkinlik pandemi kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirildi.

YENİ POSTA – MARL

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.