Milli Görüş Başkanı Sarıkır’a ölüm tehdidi: Geç olmadan eyleme geçeceklermiş

Fransa İslam Toplumu Milli Görüş (CIMG) Başkanı Fatih Sarıkır, ölümle tehdit edildiğini açıkladı.

Fatih Sarıkır, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ölüm tehdidi içeren mektup aldığını ve buna ilişkin suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

“Son zamanlarda Müslüman topluma yönelik saldırıların artmasından duyduğum büyük kızgınlığımı ve korkumu belirtiyorum” ifadesini kullanan Sarıkır, cami duvarlarına İslam karşıtı yazılar yazılmasının, camileri kundaklama girişimlerinin, Müslümanlara karşı tehdit ve hakaretlerin arttığını kaydetti. Sarıkır, bu zarar veren durum karşısında kolektif farkındalık çağrısı yaptığını aktardı. Fatih Sarıkır, ölümle tehdit edildiği mektubunun fotoğrafını paylaştı.

Mektupta ölüm tehdidinin yanı sıra ”Fransa’da bulunan veya yurtdışında operasyonda olan” bir grup askerin, “vatanını” ve “Fransız kimliğini” korumak istediği belirtilerek, “Çok geç olmadan eyleme geçecekler. Böylece maruz kaldığımız korkunç her şey bitecek” ifadesine yer verildi.

CIMG, Müslümanları ötekileştirdiği gerekçesiyle “Fransa İslamı Prensipler Tüzüğünü” imzalamayı reddetmesi nedeniyle son dönemde hükümetin yoğun eleştirilerine maruz kalıyor. Ülkede başörtülü gazeteci Nadiya Lazzouni de yaklaşık 10 gün önce ölüm tehdidi aldığını belirtmişti.

YENİ POSTA – PARİS

FOTO: A.A.