NATO’dan Rusya’ya nükleer silah uyarısı

NATO’dan Rusya’ya nükleer silah uyarısı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.05.2022
13
A+
A-

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Rusya’yı Ukrayna’daki savaşta nükleer silah kullanılmaması yönünde uyardı. Stoltenberg, Ukrayna’da savaşın “aylarca, hatta yıllarca” sürebileceğini belirtti.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Almanya’da yayımlanan Welt am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada, Rusya’ya Ukrayna savaşında nükleer silah  kullanmaması yönünde uyarıda bulundu.

Olası bir nükleer savaşın kazananı olmayacağını ve böyle bir savaşın hiç başlamaması gerektiğini belirten Stoltenberg, “Bizim mesajımız açık: Nükleer silahların kullanılmasının ardından bizim açımızdan sadece kaybedenler olacaktır” şeklinde konuştu.

Rusya’nın nükleer silahlar ile ilgili retoriğini de eleştiren Stoltenberg, bunun “sorumsuzca ve saygısızca” olduğunu söyledi. Stoltenberg, ittifakın elinde savaşın başladığı 24 Şubat’tan bu yana Rusya’nın nükleer silahları daha yüksek bir alarm seviyesine geçirdiği ile ilgili bir kanıt olmadığının ise altını çizdi.  Stoltenberg “Uzun dönemde Ukrayna Sovyet döneminden kalma silahlarla savunmasını sağlayamaz, modern batılı silahlara geçmesi gerekir” diye konuştu.

YENİ POSTA – CENEVRE

FOTO: AA

KAYNAK: https://www.dw.com/tr

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.