NRW-TÖD’de görev değişimi: Ayla Erfidan-Ocakdan yeni başkan

NRW-TÖD’de görev değişimi: Ayla Erfidan-Ocakdan yeni başkan
REKLAM ALANI
Yayınlama: 16.02.2022
10
A+
A-

Merkezi Dortmund’da olan ve Kuzey Ren-Vesfalya (NRW) eyaletinde faaliyet gösteren Türk Öğretmenler Derneği (NRW-TÖD), Dortmund’taki dernek lokalinde genel kurulunu tamamladı. Korona şartları ve kısıtlamaları nedeniyle 11 üyenin bizzat katılımı ve ilk kez uygulanan mektupla oy yöntemiyle, toplam 26 üye yeni yönetimi belirledi.

NRW-TÖD’e uzun yıllar hizmet veren ve başarılı çalışmalara imza atan eski başkan emekli öğretmen Şükrü Akarsu’nun tekrar aday olmadığı genel kurulda yapılan oylama sonucu Ayla Erfidan-Ocakdan başkanlığa seçildi.

ŞÜKRÜ AKARSU TEKRAR ADAY OLMADI

Genel Kurul’a ve üyelere yönelik bir teşekkür, veda “bildiri mektubu” yollayan eski Başkan Şükrü Akarsu mektubunda “2011 den bu yana yaptığım NRW Türk Öğretmenler Derneği başkanlığından ayrıldım. Yorulduğum, usandığım veya sağlık nedenlerimden dolayı bırakmadım. Kurumsallığın yerleşmesi, derneğin kişi adı ile özdeşleşmemesi için bıraktım. Başkanlık dönemimle ilgili kendimle gurur duyduğum tek olay, sizlerin güvenini kazanmam ve bu güveni zedelemeden genç kuşaklara aktarabilmem oldu. Bundan sonraki yaşam dilimimde eğitim görevlileri ve onların örgütsel çalışmaları ile dirsek teması içerisinde olacağım” diye yazdı.

 

DOĞRU EĞİTİM HAYATİ ÖNEM TAŞIR

NRW-TÖD’nin yeni Başkanı Ayla Erfidan-Ocakdan seçim sonrası duygularını şöyle ifade etti:

“Öncelikle beni Başkanlığa  seçen tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Keza Şükrü Bey’e şimdiye kadarki emekleri ve hizmetleri için minnettarız. Eğitim kaliteli olmalı ve bilimden uzaklaşmamalıdır. Eğitimde öğrencinin sosyal bir varlık olduğunu unutmamalıyız. Doğru eğitim hem bireysel gelişim hem de toplumsal ilerleme, reform ve  yenilenmeyi  sağlamanın ‘tek ve kesin yöntemidir’. Amacımız tüm öğrencilerimizin özellikle de bizim  göçmen Türk kökenli ailelerin çocuklarını hayata doğru hazırlamak, eğitimli, donanımlı bir birey olarak yetiştirmek, iyi meslekler öğrenerek, yüksek eğitim yaparak toplumda önemli yerlere gelmelerini sağlamaktır.” 

ÇALIŞILACAK ALANLAR

– Türkçe dersinin  önemi ve konumu hakkında bakanlık, öğretmen dernekleri ve konsolosluklarla  iletişim içerisinde bulunmak, birlikte hareket etmek, çözümler üretmek ve geleceğe yönelik birlikte yatırımlar yapmak.

– Var olan stajyer öğretmenler grubumuzun desteklenmesinin son derece yararlı olduğunu gördüğümüz için, bu alanda çalışmalarımızın devam etmesi ve genişletilmesini  sağlamak.

– Tüm üyelerimize ve velilere ulaşmak için çevrimiçi çalışmalarına daha fazla yoğunluk vermek, eğitim içi seminerler düzenlemek.

2022-2024 dönemi için KRV Türk Öğretmenler Derneği’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Başkan Ayla Erfidan-Ocakdan, Başkan Yardımcısı Doğan Biçer, Yazman Fatma Yıldız Dağ,

Sayman Hicran Demirci, Üye Ahmet Değirmenci.

Denetleme Kurulu’na Şükrü Akarsu, Alaittin Erçakmak, Yaşar Kara seçilirken, Güner Cebir ve Sevgi Gürbüz ise genişletilmiş yönetim kurulu bünyesinde dernek çalışmalarına destek verecek.  

MEHMET TANLI – DORTMUND

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.